Revizyon Burun Estetiği

Revizyon Burun Estetiği

Revizyon Burun Estetiği, daha önce burun estetiği geçirmiş olan ancak istediği sonuçları elde edemeyen ya da hatalı işlemler neticesiyle nefes alma ya da burun şeklinde sorunlar yaşayan kişiler için uygulanan bir cerrahi operasyondur.

Revizyon Burun Estetiği ile başarısız şekilde sonuçlanan burun estetiği operasyonlarının ortaya koyduğu olumsuz sonuçlar düzeltilir ve görsel bütünlük sağlanır. Bu işlem sayesinde yalnızca görsel sorunlar değil, işlevsel sorunlar da düzeltilir.

Ameliyatlı müdahale uygulamaları dışında ameliyatsız müdahale yöntemlerine de başvurulabilir. Bu yöntemlerin belirlenmesi için bazı tetkiklerin yapılması gerekmektedir. Bu aşamada estetik cerrah; hastanın tıbbi öyküsünü inceleyecek ve gerekli tüm detayları hastası ile paylaşacaktır.

Revizyon Burun Estetiği operasyonu, hastaların burun estetiği operasyonuna olan ön yargılarını da kırmayı başaran ve başarı oranları oldukça yüksek bir işlemdir.

Operasyon sonucunda istediği görüntüye kavuşamayan hastaların bir şans daha elde etmesini sağlar ve revizyon ile birlikte bu şansı kusursuz bir şekilde kullanma fırsatı elde eder.

Revizyon Burun Estetiği konusunda hizmet veren çok sayıda cerrah bulunmaktadır. Bu aşamada beklentilerinize ve sorunlarınıza en kesin ve net şekilde cevap verebilen, sağlıklı iletişim kurabildiğiniz bir uzman bulmak. Beklentilerinize yanıt verecek bu operasyon ile birlikte burun estetiği konusunda yaşadığınız sorunlardan kısa sürede kurtulmanız mümkündür.

Revizyon Burun Estetiği Kimler için Uygundur?

Revizyon Burun Estetiği; ameliyata engel teşkil edebilecek sağlık sorunları olmayan ve daha önce operasyon geçirmiş ancak bu operasyondan istediği sonucu elde edememiş olan kadın ve erkekler, bu operasyon için uygun adaylardır.

Revizyon Burun Estetiği ile Neler Yapılabilir?

Revizyon Burun Estetiği uygulaması ile burun köprüsünde mevcut olan kemiğin ya da kıkırdağın alınmasının yanı sıra kompleks revizyonuna kadar geniş bir yelpazede çalışma yapılabilmektedir. Revizyon Burun Estetiği ayrıca, daha önce çok fazla doku alımı yapılmış ve deformasyona uğramış burunlar için de sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmektedir.

Revizyon Burun Estetiği operasyonunun başarı durumu, doku kaybı ve yara izine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Uzman bir cerrah tarafından gerçekleştirildiği takdirde başarı oranının çok daha yüksek olacağını da ifade etmek bu aşamada oldukça önemli.

Revizyon Burun Estetiği, kurtarıcı bir kimliğe sahiptir ve burun estetiği olan hastaların büyük bir kısmı ikinci müdahale olarak bu operasyon için doktorların kapısını çalmaktadır.

Revizyon Burun Estetiği Operasyonu Ne Kadar Sürüyor?

Genel anestezi uygulaması ile birlikte hastanın operasyonda ve sonrasında herhangi bir şekilde ağrı ya da sızı hissetmemektedir. Revizyon Burun Estetiği operasyonundan sonra meydana gelebilecek hafif ağrı; ağrı kesiciler ile kısa sürede kontrol altına alınmaktadır.

Bununla birlikte operasyon süresi hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir. Her burun ve her hastanın durumu kendine özgü olduğu için operasyon süresi değişmektedir. Ancak her hasta için değişebilmekle beraber genel olarak 1.5 ila 5 saatte operasyon tamamlanmaktadır.

Yine burun estetiği operasyonu öncesi olduğu gibi bu operasyon öncesinde de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar söz konusudur. Revizyon Burun Estetiği, yaygın kanının aksine zor bir operasyon değildir ve anestezi destekli olduğu için herhangi bir acı ya da ağrı hissi söz konusu değildir.

Başarılı bir uygulama sonrası burun yapısındaki sorunlar düzeltilerek hem daha sağlıklı bir burun yapısına hem de daha yüksek bir hayat kalitesine sahip olmak mümkün olacaktır.

Revizyon Burun Estetiği operasyonu öncesi de birtakım tetkikler yapılmaktadır. Burundaki her sorun bu aşamada net bir şekilde ortaya konularak revizyon için müdahale alternatifleri belirlenerek, hasta için en uygun ameliyat yöntemine karar verilmektedir.

Revizyon Burun Estetiği Sonrasındaki Dönem

Revizyon Burun Estetiği sonrası burun bölgesinin korunması oldukça önemlidir. Bunun dışında sıvı tüketimi için de yine burun estetiği operasyonunda olduğu gibi 3 saatlik bir bekleme süresine ihtiyacınız olacaktır.

Operasyon sonrası sıcak ve soğuk teması konusunda da hassas davranmak gerekmektedir, çünkü burun yapısal olarak daha zayıf bir hale gelmektedir ve iyileşme süreci boyunca da birçok etkenden uzak tutulması ve korunması gerekmektedir.

Doktorunuzun tavsiye edeceği ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Yine burun estetiği operasyonu sonrası olduğu gibi revizyon sonrası da sigara ve alkol tüketiminin terk edilmesi gerekecektir.

20

Meslek Yılı

35

Uzmanlık Alanı

4500

Başarılı Operasyon

Sıkça Sorulan Sorular

Rinoplasti (Burun Ameliyatı) Nedir?
Rinoplasti Ağrılı Bir İşlem midir?
Rinoplasti Hazırlık Sürecinde Hastanın Görevleri Nelerdir?
Rinoplasti Sonrası Hasta Nasıl Hareket Edilmelidir?
Burundaki Kemik Eğriliği Ameliyatsız Giderilebilir mi?
Revizyon Burun Ameliyatı Nedir?
Revizyon Burun Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?
Revizyon Burun Estetiği ile Neler Yapılabilir?
Revizyon Burun Ameliyatı Ne Kadar Sürüyor?
Revizyon Burun Ameliyatı Sonrası Neler Yapılmalı?
Piezo Burun Estetiği Nedir?
Piezo Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?
Burunda Morluk Oluşumunun Nedenleri Nelerdir?
Neden Piezo Burun Estetiği?
Septoplasti Nedir?
Septoplasti Kimlere Yapılır?
Septum Kaynaklı Burun Tıkanıklığı Neden Yaşanır?
Septoplasti Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?
Septoplasti Ameliyatı Nasıl Uygulanır?
Septoplasti Ameliyatından Sonra Neler Yapılmalı?
Tamponsuz Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Tamponsuz Burun Estetiği Nedir?
Tamponsuz Rinoplastinin Diğer Ameliyatlardan Farkı Nedir?
Tamponsuz Burun Estetiği Kimlere Uygulanabilir?
Tamponsuz Burun Estetiği Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish