Dudak Kaldırma (Liplift)

Dudak Kaldırma (Liplift) Nedir?

Liplift, diğer bir ismi ile dudak kaldırma işlemi; sağlıklı kişilerde lokal anestezi uygulaması yani iğne yardımı ile uyuşturularak veya sedasyon adı verilen hafif sakinleştirici eşliğinde uygulanabilmektedir. Dudak kaldırma (liplift) işlemi, yaklaşık olarak 45 dakikada tamamlanmaktadır. 

Dudak kaldırma işleminden sonra hasta 1-2 saatlik gözlem altında tutulur ve daha sonra evine gidebilir. Uygulama sırasında burun ve dudak arasındaki ciltten, hemen burun altında bulunan kıvrımlara denk gelecek biçimde kesiler yapılabilir.

Bu aşamada hastanın arzu ettiği miktarda cilt alınır ve minimum yara izi kalacak biçimde tekrar dikilir. Dudak kaldırma işlemi ardından 3 günlük bir şişlik ve gerginlik hissi duyulabilir. Bu aşamada yumuşak besinler tüketmek ve bölgeyi germemek için dikkat etmek, iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Bunun dışında yaklaşık olarak 2 hafta boyunca gülerken ya da konuşma sırasında, bölgede hafif bir rahatsızlık meydana gelebilir.

Ancak ciddi bir ağrı söz konusu olmaz. Dikişler 1 hafta kadar kısa sürede iyileşmektedir. Ancak yaranın olduğu alandaki hafif kızarıklıklar 1-2 ay sonra tamamen kaybolacaktır. 

Dudak Kaldırma Liplift Nasıl Uygulanır?

Dudak kaldırma yöntemi sayesinde üst dudak, daha kalın ve daha dolgun bir görünüme kavuşacaktır. Bunun yanı sıra diğer uygulamalar ile kıyaslandığında daha doğal bir sonuç elde edilebilecektir.

Bu işlemde; zamanla sarkmaya başlamış olan dudağın kaldırılması amaçlanmaktadır.  Genel itibari ile üst dudak cildinin yani burun ve dudak arasındaki mesafenin ideal bir uzunlukta olması gerekir.

Bu ideal uzunluk genel olarak 11-15 mm olmaktadır. Bu uzunluğun ideal oranından daha uzun olan ve üst dudakları ince olan kişiler, dudak kaldırma uygulaması için en uygun kişilerdir.

Bu bölge doğuştan uzun bir yapıda olabilir ya da burun estetiği geçirmiş kişilerde, burun ucu havaya kalktığı için daha uzun görünmeye başlayabilir.

Bunun yanı sıra yaşlandıkça her bölgede olduğu gibi, üst dudakta da sarkmalar görülebilir. Dudak kaldırma (liplift), bu gibi estetik sorunlarda iyi ve kalıcı bir çözümdür.

Dudak Kaldırma İşlemi Kalıcı mı?

Dudak kaldırma işlemi, kalıcı bir işlemdir. Tekrarlanmasına ihtiyaç duyulmaz. Diğer dudak işlemleri ile kıyaslandığında oldukça avantajlıdır. Bu uygulamada, üst dudak cildi ideal ölçülere ulaşmaktadır.

Üst dudak doğal bir şekilde kalınlaşmakta ve yukarı dönmektedir. Üst dişlerde de normal duruşta ve gülümseme sırasında hoş bir biçimde daha görünüm olmaktadır. Bunun yanı sıra üst dudak cildindeki kırışıklıklarda da azalmalar görülür.

Liplift işlemi hem lokal hem de genel anestezi adı altına yapılabilmektedir. Bundan dolayı da sağlık durumu elverişli olan herkes dudak kaldırma işlemi için uygun bir adaydır. Genel itibari ile üst dudağın üstündeki cildin uzun olduğu hastalarda bu uygulama tercih edilmektedir.

Erkek ve kadın hastalar bu işlem için başvurabilir ve pratik şekilde arzu ettikleri görünüme kavuşabilir. Ameliyatın herhangi bir yaş sınırı yoktur. 

20

Meslek Yılı

35

Uzmanlık Alanı

4500

Başarılı Operasyon

× WhatsApp