Kaş Kaldırma

Endoskopik Kaş Kaldırma Nedir?

Endoskopik kaş kaldırma 3 mm’lik oldukça ince özel teleskoplar ile cilt altında uygulanan, kapalı bir işlemdir. Saçlı deri içerisinden, ufak kesilerden uygulanan bu işlemde kullanılan teleskop ucunda minik kameralar bulunmaktadır.

Bu sayede görüntüler ekrana aktarılır. Görüntünün daha büyük olması; oldukça küçük dokuların dahi korunabilmesine destek sağlar. Endoskopik kaş kaldırma uygulamasının mantığı ise; kaşı aşağı doğru çeken yapıların ve kötü mimik kaslarının gevşetilmesidir. Bu sayede kaş yukarı doğru kaldırılmaktadır.

Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Alındaki kırışıklar yüze daha yaşlı bir görüntü verdiği gibi kaşların yaşla birlikte aşağı doğru yer değiştirmesi de kişiye kızgın ve itici bir görüntü verir.

Eskiden bu problemi çözmek için alın üzerinden saçlı deriden boylu boyunca bir kesiye ihtiyaç oluyordu günümüzde endoskop denilen görüntüleme yöntemleri kullanılarak saçlı alan içine yapılan küçük kesilerle bu işlem hızlı ve daha etkin olarak gerçekleştirilmektedir.

İşlem genel anestezi ya da sedasyon altında yapılabilir. 1. haftalık iyileşme süresi sonunda hastamız günlük yaşamına geri dönebilir.

Endoskopik Kaş Kaldırma Avantajları Nelerdir?

Endoskopik kaş kaldırma işlemi günümüzde en yaygın şekilde yapılan işlemlerin başında gelmektedir. Endoskopik kaş kaldırma ile kaşlara arzu edilen şekilde tasarım yapılabilir. Alın tarafından kaşlara yapılan gerginlik azaltılır, bu sayede daha geni bir görünüm elde edilebilir.

Endoskopik kaş kaldırma, migren sorunu olan kişiler için kalıcı bir çözüm sağlayabilir ya da migren sorunlarını hafifletebilir. Kaş arasında kalıcı etkilere sahiptir. Endoskopik kaş kaldırma işlemi kapalı ve minimal invaziv olmaktadır. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı; saçlar ve kaşlar arasındaki bölgede meydana gelen kırışıklıkları, sarkık yapıyı, ağlamaklı ve yorgun ifadeyi ortadan kaldırmayı sağlayan bir işlemdir. 

Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Erkek ve kadınlarda kaş yapıları farklıdır. Yüzde bulunan tüm yapılar, birbiri ile orantılı olmaktadır. Orantısız olan yapılar ise estetik açıdan tatmin edici olmamaktadır. Kaşlar, gözler ve burun özellikle orantı içinde olması gereken yapılardır. Özellikle de kaş bölgesinde, zamanla oluşan sarkıklıklar ve düşüklükler yorgun, üzgün, yaşlı bir görüntüye sebep olabilir.

Bu durumda da estetik açıdan uyumsuzluk ortaya çıkar. Kaşların şekli, bakışlarımızın estetiğini etkileyen önemli unsurların başında gelir. Çeşitli sebeplerden düşük görünüme sahip olan kaşlar, kişilere mutsuz, ağlamaklı ve yaşlı bir görüntü verir. Kaş kaldırma operasyonunda bu görüntü ve ifade yerini genç, dinamik  ve estetik açıdan uyumlu bir yapıya bırakır. Kaşlardaki sarkmalar ve gevşemeler cerrahi operasyonla giderilir, kişilere güzel estetik bakış kazandırılır. 

Endoskopik Kaş Kaldırma Kimler için Uygundur? 

Endoskopik kaş kaldırma, on sekiz yaşını doldurmuş olan ve cerrahi işlemlerin uygulanmasında herhangi bir sakınca olmayan herkes için uygun olmaktadır. Ancak genel olarak orta yaşta olan kişiler tarafından talep edilen bir işlemdir. Ameliyattan çekinen kişiler için ise botks yöntemi daha uygun olacaktır.

20

Meslek Yılı

35

Uzmanlık Alanı

4500

Başarılı Operasyon

× WhatsApp