Yüz Estetiği ile Kombine İşlemler

yuz-estetiginde-kombine-islemler

Yüz Estetiği ile Kombine İşlemler

Yüz estetiği, tamamen oran ile ilgilidir. Bu sebeple bazı kişiler daha güzel görünürken, bazı kişiler estetik anlamda algımıza uymayabilir.

Bunun sebebi orantıdır. Gözlerin burun ile, burnun çene ile orantısal uyumu, yüz güzelliğini belirler. Bu sebeple tek bir estetik işlem çoğu zaman yeterli olmaz.

Yıllardır istediğiniz burun yapısına ve burun şekline sahip olduktan sonra hala estetik anlamda neden istediğiniz sonuca ulaşamadığınızı merak ediyorsanız, sorun yüz oranıdır. Yüz oranını sağlamak için de en başarılı ve etkili yöntem, yüz estetiğinde kombine işlemler olmaktadır.

Kombine işlemler kapsamında yüzdeki orantının uyumsuz olduğu bölgeler tespit edilir ve uygun işlemler yapılarak yüz orantısı sağlıklı bir şekilde yeniden oluşturulur. Kombine işlemler kapsamında yüze yapılan dolgu ve botoks işlemleri aynı anda uygulanabilmektedir.

yuz-estetiginde-kombne-islemler

Yüz Estetiği ile Uyum

Yüz estetiğinde uyum oldukça önemlidir. Göz yapınız botoks ile mükemmelleştirilmiş olsa dahi yanak çizgileriniz ve çene yapınız buna uygun değilse istediğiniz doğal ve şık görüntüyü elde etmeniz mümkün olmayacaktır.

Burun estetiği ya da dolgusu yapılırken mutlaka yüzün uzunluğuna, çene yapısına ve alın genişliğine dikkat ederek işlem yapılması gerekmektedir. Botoks işleminde de dudak yapısı, yanaklar gibi tüm bölgeler de dikkate alınmalı, gerekli dokunuşlar ile tüm yüz uyumu ortaya çıkarılmalıdır.

Yüz estetiğinde dikkat edilmesi gerekenlerden birkaçı  ise:

  • Burun yapısının yüzdeki konumlanması
  • Çenenin burun ve alın ile uyumu
  • Saç çizgisi-burun mesafesi, burun uzunluğu, burun – çene mesafesi ve uyumu
  • Sağ ve sol yüz simetrisi
  • Dudak ve burun arasındaki mesafe
  • Orta yüz bölgesinin dolgunluk oranı

Kombine yüz estetiği kapsamında yüzün tüm uyumunun sağlanması amaçlanır. Özellikle dolgu ve botoks işlemleri aynı gün tamamlanabilir. Ancak öncesinde yüz oranının doktor tarafından planlanması ve hastası ile paylaşılarak ortak bir plan yapılması önem teşkil etmektedir.

Dolgu gibi işlemlerde kişi aynı gün işine geri dönebilir. Ameliyat söz konusu ise ameliyat tipine göre iki işlemin bir arada yapılması mümkün olabilir. Bunun için hastanın talep ettiği işlemler ve sağlık durumunun analiz edilmesi gerekmektedir.