Türkiye’de En Çok Yaptırılan Estetik Ameliyatları

turkiyede-en-cok-yaptirilan-estetik-ameliyatlari

Türkiye’de En Çok Yaptırılan Estetik Ameliyatları

Türkiye, estetik konusunda dünyadaki en başarılı ülkelerin başında gelir. Özellikle  her sene onbinlerce yabancı kişi estetik ameliyatları için Türkiye’yi tercih etmektedir.

Estetik operasyonların sıklığı , güzellik algısı kapsamında  yıllar içinde değişebilmektedir. Ancak son yıllarda ülkemizde en çok yapılan operasyonlar;

1.Burun Estetiği

Burun estetiği, yalnızca Türkiye’de değil, tüm dünyada en çok talep gören ameliyatların başında geliyor. Türkiye’de  kişilerin  ırksal  özellikleri kapsamında burun yapısı genel olarak yüze göre daha büyük ve işlevsel olarak sorunlu olmaktadır.

Bundan dolayı da en çok talep edilen estetik operasyonların başında burun estetiği gelmektedir. Bu operasyonun ülkemizde çok sıklıkla uygulanması da Türk cerrahlarına derin bir tecrübe kazandırmaktadır.

2. Göğüs Küçültme

Dünya genelinde göğüs küçültme ameliyatı için en çok başvuru yapan ülkelerin başında Türkiye gelmektedir. Türkiye’de yaşayan kadınların genetik haritasında genellikle büyük ve sırt ağrısına yol açabilecek göğüs boyutları söz konusudur.

Özellikle doğum yapan ve göğüs yapısından memnun olmayan kadınlar için doğal ve konforlu göğüsler için en çok başvuruların operasyonlar arasında ikinci sırayı göğüs küçültme almaktadır.

3.Liposuction

Liposuction diğer adı ile yağ aldırma işlemleri ülkemizde en çok başvurulan işlemlerin başında gelmektedir. Türkiye’de kilo problemi hem erkekler hem de kadınlar için yaygın olduğundan,  en çok talep edilen operasyonlar arasında Liposuction 3. Sırada yer alıyor.

turkiyede-en-cok-yaptirlan-estetik-ameliyatlari

4.Göğüs Büyütme

Göğüs büyütme işlemi Türkiye’de en çok uygulanan operasyonlar arasında yer almaktadır. Özellikle göğüs dikleştirme ile eş zamanlı olması talep edilen bu operasyon için Türkiye en başarılı ülkeler arasında yer almaktadır.

Doğal bir göğüs görünümü için bu alanda başarılı, eğitimli ve doğru teknikleri kullanan bir estetik cerrah ile çalışmak en önemli konuların başında gelmektedir.

5. Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği, son zamanlar en çok talep edilen işlemlerin başında gelmektedir. Özellikle badem göz ameliyatları son senelerin en popüler operasyonları arasında yer almaktadır.

Yaşın ilerlemesi ile göz kapaklarında fazlalıklar oluşmaktadır. Bu fazla derinin alınması ile uygulanan operasyonlarda, kişinin daha genç, daha enerjik ve daha sağlıklı bir görüntü kazanmasına destek olunmaktadır.