Türkiye ve Dünyada Burun Estetiği Ameliyatları

burun-estetigi-ameliyatlari-2020

Türkiye ve Dünyada Burun Estetiği Ameliyatları

Tüm dünyada en çok uygulanan estetik operasyonların başında burun estetiği (rinoplasti) ameliyatları gelmektedir. Burun yapısında doğumsal ya da sonradan meydana gelen bozulmalar, nefes alma problemleri dışında estetik kaygılar sebebiyle de burun ameliyatları oldukça sık uygulanmaktadır.

Türkiye, burun estetiği operasyonlarında en başarılı cerrahların bulunduğu ve tercih edildiği ülkelerin başında gelir. Tüm dünyadan estetik ameliyat olmak isteyen kişiler, Türkiye’yi ziyaret etmektedir.

Kapalı ve Açık Rinoplasti ile Burun Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatları, farklı yöntemlerle uygulanabilmektedir. Açık ameliyat yönteminde hastanın burundan kesi yapılarak girilmekte, kapalı yöntemde herhangi bir kesi olmadan burun yapısı iyileştirilmektedir. Hangi yöntemin uygulanması gerektiğine burun yapısına göre karar verilir. Burun estetiğinden önce ilk olarak hastanın ön ve detaylı muayenesinin yapılması gerekir.

Özellikle burun yapısı ve iç formu bozuksa, buna uygun ameliyat yöntemlerine karar verilir. Burun estetiği ameliyatları, genel anestezi altında uygulanmaktadır. Ameliyattan sonra hastanın durumuna göre evine aynı gün ya da ertesi gün gidebilmektedir.

burun-estetigi-ameliyatlari

Burun Estetiğinden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği ameliyatından sonraki süreç oldukça önemlidir. Hastanın cerrah tarafından verilen talimatları yerine getirmesi burun iyileşme süreci için oldukça etkilidir. Dikkat edilmesi gerekenler:

·       Burun estetiği ameliyatından sonra hastalar bir hafta içerisinde günlük yaşantısına geri dönebilmektedir.

·       Hastanın iyileşme süreci tamamlanana dek güneş gözlüğü kullanmaması önerilmektedir.

·       İlk aylarda burun konusunda dikkatli olmak ve darbe almamak için daha özenli olmak gerekmektedir.

·       Burun şeklinin oturması ve tam iyileşme süresi bir sene sürmektedir. İlk üç ay özellikle ödemler oldukça belirgindir. Bu ödemler ilk aydan itibaren iyileşmeye başlar. Hasta altıncı aydan sonra ödemleri fark edemez ancak bir sene sonuna dek iyileşme devam eder.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları için standart bir rakam vermek mümkün değildir. Hastanın ihtiyacı olan tıbbi uygulama ve müdahaleler dışında tercih edilen doktor ve ameliyatın yapılacağı koşullar gibi tüm detaylar burun estetiği fiyatları için belirleyici olacaktır. Tüm dünyaya kıyasla Türkiye, oldukça uygun ve bu fiyatlara kıyasla çok daha başarılı operasyon yapan ülke sıralamasında ilktir.

× WhatsApp