Septorinoplasti Nedir?

Septorinoplasti Nedir?

Septorinoplasti, burun estetiği ameliyat yöntemlerinden biridir. Bu ameliyat yönteminde özellikle eğrilik sorunu olan kişilerin problemleri çözülmektedir.

Rinoplasti kapsamında uygulanan septorinoplasti, genel anestezi altında uygulanır. Özellikle burun eğriliği sebebiyle meydana gelen solunum problemleri ve estetik sorunlar bu ameliyat ile giderilir. En çok uygulanan burun estetiği ameliyatlarından biridir.

Septorinoplasti Ne Zaman Uygulanır?

Burun estetiği ameliyatları burun şekli kaynaklı solunum problemleri ya da estetik sorunlar sebebiyle uygulanmaktadır. Septorinoplasti de burun eğriliği yaşayan ve bu sebeple nefes almakta zorlanan kişilerin hem estetik olarak hem de işlevsel olarak mutlu olmasını sağlayan bir operasyondur.

Özellikle burun eğriliği yaşayan hastalarda ağızda kuruluk, sesli nefes alma, horlama, çabuk yorulma gibi belirtiler görülmektedir. Geniz akıntısı ve sık sık burun akma, hapşırma gibi etkiler de ortaya çıkmaktadır. Özellikle bu ameliyatı olacak kişilerin burun estetiği doktorunu doğru ve titizlikle seçmesi önemlidir.

Doktorun nefes alma problemleri başta olmak üzere tüm estetik sorunları da matematiksel bir vizyon ile başarılı şekilde ameliyatına yansıtması gerekmektedir.

septorinoplasti-nedirSeptorinoplasti Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Septorinoplasti ameliyatı uygulayacak hekimlerin alanında başarılı olması oldukça önemlidir. Başarılı şekilde tamamlanan septorinoplasti operasyonlarından sonra hastanın yüzüne uygun, doğal ve güzel bir burun yapısı oluşturulur.

Bununla beraber hasta çok daha rahat nefes almaya başlar. Ancak ameliyattan sonra hastanın dikkat etmesi gereken konular da iyileşme süreci için önemlidir.

Öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken konular:

·       Ameliyattan sonra doktor tarafından verilen tüm talimatların eksiksiz şekilde yerine getirilmesi gerekmektedir.
·       Özellikle burnu iyileşme süreci tamamlanana kadar darbelere karşı koruması gerekir. Bunun için spor ve ağır egzersizlere başlamak için doktor izni almak gerekmektedir.

Ameliyattan sonra hastanın burnu doğal, şık ve yüz hatlarına yakışır şekilde yeniden forma sokulur. Aynı zamanda burun içindeki ve dışındaki tüm sorunlar da çözüme ulaştırılır.

Burun yapısının yüz şeklinde ideal şekilde uyum sağlaması oldukça önemli olsa da nefes alma sorunlarının da çözüme ulaştırılması gerekir. Rinoplasti ve septorinoplasti sayesinde nefes alma sorunlarınızın yerine yüzünüze en ideal, işlevsel ve güzel bir buruna sahip olabilirsiniz.

× WhatsApp