rinoplasti-kalici-mi

Rinoplasti Kalıcı mı?

Rinoplasti, burun estetik operasyonlarına verilen genel bir isimdir. Burun estetiği ya da diğer bir ismi ile rinoplasti operasyonları kalıcı olması için uygulanan işlemleri ifade eder.

Kalıcı olmayan burun ameliyatlarında, operasyon başarısız geçmiş olabilir ya da hasta burnuna darbe almış olabilir. Bu durumda ameliyatların yeniden tekrarlanması gerekebilir.

Burun ameliyatının başarılı olması demek, burun operasyonunun 20 sene sonra bile başarılı şekilde kalıcı olması anlamına gelmektedir. Bundan dolayı da rinoplasti uygulamasında her zaman doğru doktor seçimi yapmanız gerekmektedir. Rinoplasti operasyonlarının sonucu kalıcıdır.

Yaşın ilerlemesi ile tüm burunlarda değişiklikler oluşabilir. Bu değişiklikler rinoplasti sonrasında da meydana gelebilir. Burun kıkırdakları büyüyebilir, burun ucu düşebilir. Ancak başarılı operasyonlarda bu değişimler yüze en uygun ve en minimal şekilde oturacak formda ortaya çıkar.

rinoplasti-kalci-mi

Estetikli Burun Eski Haline Döner mi?

Burun estetiği operasyonu ile burun içi ve dışına yapılan işlemler neticesinde meydana gelen değişimler, ömür boyu kalıcıdır. Uygulanan değişiklikler, doğal yollarla bozulmayacaktır. Bundan dolayı da eski haline dönmez.

Ancak yaşın ilerlemesi ile yüzdeki değişimlerden kaynaklanan, ufak simetri bozuklukları meydana gelebilir.

Şayet burun iç yapısı yeterli başarıda yeniden inşa edilmemişse, bu durumda burun ucu düşebilir, burun yamulabilir ya da estetik açıdan memnun olunmayan bir görüntüye ulaşabilir. Rinoplastinin başarılı sonuçlarının kalıcı olması için her zaman alanında başarılı doktorlar tarafından operasyonun uygulanması gerekmektedir.

Burun Estetiği Yıllar Sonra Bozulur mu?

Burun estetiği başarılı şekilde uygulanmışsa şekli bozulmayacaktır. Kişi, estetik ile yeniden tasarlanan burnunu, aynı şekilde uzun seneler kullanabilir. Özellikle eğer 12-15 ay (cilt yapısına göre değişir) süre geçmiş ise ve her şey yolunda ise ilerleyen yıllarda burunda değişiklik söz konusu olmayacaktır.

2 senelik iyileşme süreci sorunsuz atlatıldıysa burun yapısında herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.  Burun ameliyatında sorun olması halinde revizyon ameliyatlar ile sorun giderilmesi sağlanabilir.

Ancak revizyon operasyonlar, ilk burun ameliyatından daha zor olmaktadır. Bu sebeple de ilk ameliyat ya da revizyon operasyonlarında her zaman burun ameliyatını en başarılı şekilde uygulayacak olan cerrahlar ile çalışmalısınız.

× WhatsApp