Rinoplasti ile Hayal Ettiğiniz Görünüme Kavuşmak

rinoplasti-ile-hayal-ettiginiz-gorunume-kavusmak-cok-kolay

Rinoplasti ile Hayal Ettiğiniz Görünüme Kavuşmak

Rinoplasti daha yaygın bilinen ismi ile burun estetiği tüm dünya ve Türkiye’de en çok uygulanan estetik ameliyatların başında gelmektedir. Burun, yüzün tam ortasında olduğu için mevcut minik kusurlar dahi yüzün bütün güzellik oranının bozulmasına yol açabilir.

Eğrilik, asimetri, yüze göre daha büyük ya da daha küçük burun yapısı gibi estetik sorunların ötesinde, nefes alma gibi sorunların da giderilmesi rinoplasti ile sağlanmaktadır. Burun estetiği birçok farklı yöntemle uygulanabilir.

Kapalı ve açık olmak üzere iki temel tekniği bulunmaktadır. Kapalı teknikle uygulanan burun estetiği ameliyatlarında, burun altındaki bölgeye kesik yapılmadan işlem uygulanır.

Ancak bu teknik her burun yapısı için uygun değildir. Burun iç yapısı çok hasarlı ise açık ameliyatın uygulanması daha doğru olabilir. Hangi ameliyat yönteminin uygulanması gerektiğine doktor, burun sorunlarına ve burun yapısına göre karar verecektir.

rinoplasti-ile-hayal-ettiginz-gorunume-kavusmak-cok-kolay

Rinopolasti Nasıl Uygulanır?

Rinoplasti, çok sık uygulanan bir estetik operasyon olsa da oldukça komplike ve uzmanlık gerektiren bir ameliyattır. Bu sebeple de ameliyatınızı uygulayacak doktorun ihtisası, deneyimi ve burun estetiği konusundaki  tecrübesi ilk olarak dikkat etmeniz gereken konuların başında gelir.

Doktor seçimi yapıldıktan sonra ilk görüşmede  doktor tarafından burun iç yapısına ve dış görüntüsüne göre detaylı bir muayene  yapılır. Bu muayene kapsamında burun için uygulanabilecek iyileştirici çözümler hakkında hasta detaylı olarak bilgilendirilir, ameliyat planlanır.

Hastanın ameliyattan sonra karşılaşacağı burun yapısı, bilgisayar ortamında doktor tarafından şekillendirilerek  hastaya gösterilir. Ancak unutulmamalıdır ki bu şekillendirme kesin sonucu göstermez ancak buna yakın sonuçlar elde edilebilir, amacı hasta ve hekimin estetik anlayışlarının karşılaştırılması ve birbirlerini daha iyi anlamalarının sağlanmasıdır.

Ardından ameliyat süreci başlatılır. Ameliyat burun yapısına göre bir saat ile üç saat arasında sürebilmektedir. Ameliyat günü hasta ayağa kalkabilir, kendi işlerini halledebilir.

Bir gün hastanede kaldıktan sonra ertesi gün taburcu olur. Hastanın burnuna silikon tamponlar uygulanır. Bu tamponlar, burun yapısına göre 4 ila 7 gün kalır. Ardından burun sırtındaki plastik atel  çıkarılır.

Hasta, doktor talimatlarına göre hareket ettiği sürece bir hafta sonra günlük yaşantısına geri dönebilir. Burnun oturması ve şeklinin tam olarak belli olması ise 2 seneyi bulacaktır.

Hasta yeni burun şeklinin ise ameliyattan sonra birinci aydan itibaren güzelleştiğini görebilir. Burun sırtındaki Şişlikler bu süreden itibaren  her geçen gün azalacaktır ve kişinin ameliyat olduğu artık belli olmayacaktır.

× WhatsApp