Rinoplasti Estetik Bir İşlem mi?

rinoplasti-estetik-bir-islem-mi

Rinoplasti Estetik Bir İşlem mi?

Burun estetiği, tıbbi literatürde rinoplasti olarak geçmektedir. Burun ameliyatı genel olarak oldukça komplike ve yalnızca deneyimli kişilerde uygulanması gereken bir estetik uygulamalıdır.

Kişinin cilt, kemik ve kıkırdak yapısı değiştirilir. Cilt, kemik ve kıkırdak yapısı yeniden şekillendirilir. Bu operasyon açık yöntemle ya da kapalı ameliyat yöntemi ile uygulanabilir. Burun estetiği (rinoplasti) kişinin sağlık durumuna göre uygulanmaktadır.

Burnun kemerli olması, uzun yapısı, kemikli yapısı, burun ucu sorunları ya da burun şeklini beğenmeme gibi sebeplerle burun ameliyatı uygulanır.  Bu aşamasında nefes problemine yol açan kıkırdak ve kemik eğrilikleri de düzeltilebilir.

Bunun dışında çeşitli kazası, çarpma gibi çeşitli travmalara bağlı olarak gelişen şekil bozukluğunu düzeltmek amaçlı burun estetiği ameliyatları da gerçekleştirilir. Ya da bu travmalar neticesinde burnun tekrar inşası yani rekonstrüksiyonu da gerekebilir. Burun estetiği için bu konuda tecrübeli olan uzmanlar ve ekiplerin görev yaptığı tam donanımlı merkezlerin tercih edilmesi en sağlıklısıdır.

rinoplasti-estetik-br-islem-mi

Burun Estetiği Hangi Doktor Tarafından Yapılır?

Burun estetiği hem plastik cerrah uzmanları tarafından hem de kulak burun boğaz uzmanları tarafından uygulanmaktadır. Şayet burnun fonksiyonel yapısında bir bozukluk varsa mutlaka kulak, burun ve boğaz uzmanları tarafından ameliyat yapılmaktadır.

Bu uzmanlar aynı zamanda estetik dokunuşlar da yapmaktadır. Burun estetiği yaptırmaya karar veren hastaların, burnunda nelerin değişmesini istediğini gerçekçi ve doğru şekilde ifade etmesi gerekmektedir.

Bu noktada doktor da hastaya hangi işlemlerin uygulanabileceği konusunda detaylı bilgilendirme de yapmalıdır. Bu sayede uygulanacak işlemler ve ameliyat sonrası ortaya çıkacak görüntü hakkında bilgi sahibi olunmaktadır. Bu konuda mevcut teknolojik 2 boyutlu ve 3 boyutlu görsel araçları cerrah tarafından kullanılır ve hastaya operasyon sonrası görünümün yaklaşık olarak nasıl olacağına dair bir fikir verilir.

Burun Estetiği Fiyatları Nedir?

Burun estetiği fiyatı hakkında standart bir bilgi vermek mümkün değildir. Bu aşamada  ücretlendirme işlemin gerçekleştirildiği hastane, operasyonu yapan doktor ve uygulanan işlemlere göre değişmektedir. Burun ameliyatı olmak isteyen hastaların bazılarına yalnızca burun ucu dolgusu yeterli olurken, bazı hastalar için daha komplike operasyonlar gerekebilir.

× WhatsApp