Revizyon Burun Estetiği ile Burun Sırtındaki Sorunlar

rinoplasti-kalici-mi

Revizyon Burun Estetiği ile Burun Sırtındaki Sorunlar

Rinoplasti yani burun estetiği ile, burun sırtında dengeyi sağlamak, hastanın uzun yıllar sağlıklı, şekli güzel ve verimli nefes alabilen bir burun yapısına sahip olması için önemlidir.

Aksi halde burun sırt yapısında bazı problemler için revizyon burun estetiği ihtiyacı ortaya çıkabilir. Bu sorunlar ise en kısa haliyle;

  • Burun sırtında aks eğriliği düzelme sağlamamış olabilir.
  • Burun ameliyattan sonra dahi hala eğri görülebilir.
  • Burun sırtındaki kemer yeterince alınmamış ya da hasta bu konuda tatmin olmamış olabilir.
  • Çeşitli durumlarda burun sırtındaki kemik ve kemer alındıktan, burun kırıldıktan sonra kemik çatı tam kapanma sağlamayabilir. Bu da kemik sırtın geniş görünmesine sebep olur.
  • Bir diğer önemli problem ise rinoplastide burun sırtının aşırı alınması ve özellikle operasyon ardından 6 ay sonra burun sırtının çökmesidir.
  • Aşırı kavisli burun tasarımı özellikle burun sırtının çökmesine yol açabilmektedir. Burun sırtının kıkırdak 1/3 orta bölümü çökerse bu sefer semer burun yapısı meydana gelebilir.
  • Rinoplasti operasyonlarında ters V gölge görüntüsü de özellikle burun sırtının yan taraflarında kemiğin bitip kıkırdağın başladığı yerde kıkırdak dokunun fazla şekilde çıkarılması ya da gerekli desteğin oluşturulmaması kaynaklı olabilmektedir.
  • Rinoplasti operasyonundan 6 ay sonra burun sırtında bazı girinti ve çıkıntılar biçiminde düzensizlikler ortaya çıkabilir.

revizyon-burun-estetiginde-burun-sirtindaki-sorunlarr

Bu gibi burun ameliyatı sorunlarında ikinci hatta üçüncü burun ameliyatı ihtiyacı ortaya çıkabilir. Revizyon burun ameliyatı, ilk ameliyata kıyasla daha riskli ve komplikasyona daha açık bir operasyondur.

Bu sebeple ikinci burun ameliyatını uygulayacak olan doktorun çok daha titiz şekilde seçilmesi gerekmektedir. İlk burun ameliyatından memnun olmayan kişiler için ikinci ameliyat uygulamasına cerrah tarafından karar verilmesi önemlidir.

Burun iç yapısı ve burun dış yapısının analiz edilmesi, sorunların tespiti ardından doğru tedavi yöntemlerinin uygulanması gerekir. Her burun yapısına, aynı burun ameliyatı tekniği uygulanmamalıdır.

Her burun yapısının sorunu, uygulanması gereken teknikler, burun iç yapısı ve nefes alma süreçleri ile ilgili detaylı bir muayene sonrası doğru teknikler belirlenmelidir. Amaç, hastanın bir kez daha burun ameliyatına ihtiyaç duymadan, burun yapısından memnun ve sağlıklı şekilde yaşamasıdır.

× WhatsApp