Audio Posts

rinoplasti-sonrasi-burun-sekli-bozulur-mu

Rinoplasti Sonrası Burun Şekli Bozulur mu?

Rinoplasti işleminde en önemli başarı kıstası, burun yapısının bir ömür boyu kendini korumasıdır. Hem şekil olarak hem de işlev olarak hastanın herhangi bir sorun yaşamaması gerekmektedir.

estetik-burun-ameliyati-pahali-mi-2

Estetik Burun Ameliyatı Pahalı mı?

Estetik burun ameliyatı, en çok talep gören operasyonların başında geliyor. Burun ameliyatı, günümüzde en çok başvurulan operasyon olsa da aslında en komplike ve dikkatli yapılması gereken işlemlerden biri.

rinoplasti-sonrasi-surec-nasildir-2

Rinoplasti Sonrası Süreç Nasıldır?

Burun estetiği, burun şekil yapısını ve nefes alma sorunlarını iyileştiren bir estetik operasyondur. Sağlık ve görünüm açısından gerekli olduğu zaman uygulanan rinoplasti, yüzün ortasına uygulanan bir operasyon olduğu için kişileri endişelendirebilmektedir.

rinoplasti-sonrasi-nefes-alma-sorunlari

Rinoplasti Sonrası Nefes Alma Sorunları

Rinoplasti sonrası nefes alma sorunları en sık görülen problemlerin başında gelmektedir. Özellikle burun tıkanıklığı ya da burundan nefesi alamama problemleri gibi sorunlar ameliyat olan kişinin hayat kalitesini ve psikolojisini de etkileyen konuların başında gelmektedir.

rinoplastiden-sonra-odemler-ne-zaman-gecer

Rinoplasti Sonrası Ödemler Ne Zaman Geçer?

Rinoplasti operasyonu günümüzde en popüler estetik operasyon olmakla birlikte, hastaların beklentilerinin farklı olduğu ve iyileşme sürecinin değişkenlik gösterdiği bir operasyondur.

Rinoplasti Sonrası Süreç Nasıldır?

Burun estetiği, burun şekil yapısını ve nefes alma sorunlarını iyileştiren bir estetik operasyondur. Sağlık ve görünüm açısından gerekli olduğu zaman uygulanan rinoplasti, yüzün ortasına uygulanan bir operasyon olduğu için kişileri endişelendirebilmektedir.

rinoplasti-sonrasi-burun-sekli-bozulur-mu

Rinoplasti Sonrası Burun Şekli Bozulur mu?

Burun şekli bir ömür boyu kendini koruması durumu rinoplasti işleminde en önemli başarı kıstasıdır. Hem şekil olarak hem de işlev olarak hastanın herhangi bir sorun yaşamaması gerekmektedir.

revizyon-burun-estetiginde-burun-sirtindaki-sorunlar

Revizyon Burun Estetiğinde Burun Sırtındaki Sorunlar

Rinoplasti yani burun operasyonlarında, burun sırtındaki dengeyi sağlamak, hastanın uzun yıllar sağlıklı, şekli güzel ve verimli nefes alabilen bir burun yapısına sahip olması için önemlidir.

kirik-burun-icin-rinoplasti-yapilir-mi

Kırık Burun için Rinoplasti Yapılır mı?

Bir kaza, darbe ya da düşme neticesinde meydana gelen hasarlar kırık burun sebebi olabilir.  Kırılmalar özellikle yandan ve tam ortadan gelen darbelerle meydana gelmektedir.

estetik-burun-ameliyati-pahali-mi

Estetik Burun Ameliyatı Pahalı mı?

Estetik burun ameliyatı, en çok talep gören operasyonların başında geliyor. Burun ameliyatı, günümüzde en çok başvurulan operasyon olsa da aslında en komplike ve dikkatli yapılması gereken işlemlerden biri.

burun-estetigi-sonrasi-burun-ne-kadar-kuculur

Burun Estetiği Sonrası Burun Ne Kadar Küçülür?

Burun estetiği yalnızca burun yapısını küçültmek için uygulanmaz. Aynı zaman burun yapısı olması gerekenden küçük olan hastaların da burun şekli büyütülebilir, yeniden şekillendirilebilir.

burun-ameliyati-kac-saat-surer

Burun Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Burun estetik operasyonlarının kaç saat süreceği, operasyonun şekline göre değişmektedir. Septum eğriliği ya da farklı problemler mevcut değilse, ameliyat süresi 2-2,5 saattir.

yapisal-rinoplasti-tekniği-nedir

Yapısal Rinoplasti Tekniği Nedir?

Yapısal rinoplasti , burun derisinin altında yeni bir yapı inşa etmek manasına gelmektedir. Yapısal rinoplasti tekniği ile öncelikli olarak burnun anatomik yapısı yeniden inşa edilerek, hatalı yerler düzeltilir.

rinoplasti-kalici-mi

Rinoplasti Kalıcı mı?

Rinoplasti, burun estetik operasyonlarına verilen genel bir isimdir. Burun estetiği ya da diğer bir ismi ile rinoplasti operasyonları kalıcı olması için uygulanan işlemleri ifade eder.

rinoplasti-estetik-bir-islem-mi

Rinoplasti Estetik Bir İşlem mi?

Burun estetiği, tıbbi literatürde rinoplasti olarak geçmektedir. Burun ameliyatı genel olarak oldukça komplike ve yalnızca deneyimli kişilerde uygulanması gereken bir estetik uygulamalıdır.

korona-doneminde-burun-estetigi

Korona Döneminde Burun Estetiği

Korona virüs salgını yalnızca Türkiye’yi değil, tüm dünyayı da etkisi altına aldı. Virüs salgını aşılar sayesinde şiddetini azaltmış olsa da tamamen geçmiş değil.

burun-kac-yasina-kadar-gelisir

Burun Kaç Yaşına Kadar Gelişir?

Burun estetiği operasyonlarının uygulanması için mutlaka burun yapısının gelişimini tamamlaması gerekmektedir. Burun ameliyatının 18 yaşından sonra yapılması genellikle en önerilen kıstastır.

burun-estetigi-fiyatlari-2021

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Burun estetiği günümüzde, hem Türkiye’de hem de dünyada en çok uygulanan estetik operasyonların başında gelir. Burun ameliyatları çok sık uygulansa da aslında en komplike estetik işlemlerden biridir.

turkiyede-en-cok-yaptirilan-estetik-ameliyatlari

Türkiye’de En Çok Yaptırılan Estetik Ameliyatları

Türkiye, estetik konusunda dünyadaki en başarılı ülkelerin başında gelir. Özellikle  her sene onbinlerce yabancı kişi estetik ameliyatları için Türkiye’yi tercih etmektedir.

sigaranin-burun-ameliyatlari-etkisi

Sigaranın Burun Ameliyatları Etkisi

Burun ameliyatları, günümüzde en sık uygulanan estetik işlemlerin başında gelmektedir. Burundaki şekil, işlev ve yapı bozukluklarının giderilmesi, sağlıklı nefes alma ve estetik memnuniyetsizliklerin iyileştirmesi için uygulanan bu cerrahi işlem, başarılı hekimler tarafından uygulandığında başarı oranı oldukça yüksek bir estetik uygulamalıdır.

rinoplasti-ile-hayal-ettiginiz-gorunume-kavusmak-cok-kolay

Rinoplasti ile Hayal Ettiğiniz Görünüme Kavuşmak

Rinoplasti daha yaygın bilinen ismi ile burun estetiği tüm dünya ve Türkiye’de en çok uygulanan estetik ameliyatların başında gelmektedir. Burun, yüzün tam ortasında olduğu için mevcut minik kusurlar dahi yüzün bütün güzellik oranının bozulmasına yol açabilir.

rinoplasti-ameliyatlarinda-yas-siniri-var-midir

Rinoplasti Ameliyatlarında Yaş Sınırı Var mıdır?

Burun ameliyatı, rinoplasti kişinin yüz güzelliği ve sağlıklı nefes alması için en kilit estetik operasyonların başında gelmektedir. Burnun yüz hatları arasında nasıl konumlandığı kişinin yüz ifadesini ve dolayısı ile tüm yüz güzelliğini belirlemektedir.

guzellik-cene-ve-burun-uyumunda-geciyor

Güzellik Çene ve Burun Uyumunda Geçiyor

Güzellik, her dönem değişen bir algı anlayışı… Aynı zamanda güzellik kavramı da her kişiye göre değişebiliyor. Ancak göze güzel gelen konular için algı, insanlık var olduğu süredir değişmiyor. Güzelliğin formülü de burun ve çene uyumundan geçiyor.

guzel-bir-burun-herkesin-hakki

Güzel Bir Burun Herkesin Hakkı

Güzel görünen ve sağlıklı şekilde nefes almaya imkan tanıyan bir burun yapısı herkesin hakkı. Burun şeklinden memnun olmayan kişiler, bu sebeple fotoğraf çektirmekten rahatsızlık duyabilir, kişisel ilişkilerinde çekingenlik yaşayabilir ve kendine güvenini kaybetmeye başlayabilir.

burun-ameliyati-ihtiyac-midir

Burun Ameliyatı İhtiyaç mıdır?

Burun ameliyatı, günümüzde en çok ihtiyaç duyulan operasyonların başında gelir. Yalnızca işlevsel sorunlarda değil, estetik görünüm anlamında da kişinin rahatsızlık duyması neticesinde oldukça büyük bir ihtiyaçtır.