piezo-cihazi-ile-tanisin

Piezo Cihazı ile Tanışın

Piezo, burun estetiği kapsamında uygulanan en teknolojik yöntemlerin başında gelmektedir. Piezo cihazı ile uygulanan burun estetiği işlemlerinde, burnun yeniden şekillendirilmesi için en yüksek teknolojik yöntemlerden faydalanır.

Piezo burun estetiği işleminde burun dokusunda bulunan yumuşak dokular, damarlar ve sinirler herhangi bir hasar almadan, burun yeniden şekillendirilebilmektedir. Bu sayede iyileşme süreci minimum cerrahi işlem söz konusu olduğu için kolaylaşmaktadır.

Piezo Cihazı ile Ameliyat Süresi Daha Kısa

Piezo cihazı ile yapılan burun estetiği ameliyatlarında süre, açık burun ameliyatlarına kıyasla çok daha kısadır. Bu burun ameliyatı yönteminde, burun kemiği kırılmadan burun tekrar şekillendirilir. Bunun için de yeni nesil ses dalgaları, piezo yöntemi ile kullanılır.

Piezo cihazı ile uygulanan ses dalgaları burun kemiğinin yapılanmasını sağlar. Bu yapılanma sırasında hiçbir burun içi dokusuna da hasar verilmez. Piezo cihazı ile uygulanan burun ameliyatı herkes için uygulanabilir bir işlemdir, yaş kısıtlaması bulunmamaktadır.

Piezo cihazı ile uygulanan burun ameliyatında burun şekillendirilmesi yalnızca ses dalgaları ile yapılmaktadır. Burun içinde bulunan hiçbir dokuya zarar verilmemektedir. Bu sayede hasta, ameliyat sonrası yaşanabilecek morluk ve şişlik durumu minimuma inmektedir.

piezo-cihazi-ile-tanisn

Piezo Cihazı ile Yapılan Burun Ameliyatlarının Avantajları Nelerdir?

Piezo cihazı ile uygulanan burun estetiğinin en büyük avantajı, burun yapısına travmatik bir hasar vermemesidir. Özellikle burun yapısından memnun olmayan kişiler, nefes alma sorunu yaşayanlar ya da burnuna darbe alan kişiler için en uygun ve pratik burun estetiği işlemlerin başında gelmektedir.

Piezo yönteminde, elektrik akımı ultrasonik ses dalgalarına çevrilir. Bu özelliği ile kemiğin kırılmadan, istenen şekilde yeniden oluşturulması sağlanmaktadır. Piezo burun ameliyatlarında kemerli burun yapısı düzeltilir.

Geniş ya da dar burunların yapısı iyileştirilir. Başarı oranı, alanında uzman ve deneyimli cerrahlar tarafından uygulandığında olduk yüksektir.

Kimler Piezo Burun Estetiği için Uygun Bir Adaydır?

Piezo burun estetiği için yaş kısıtlaması yoktur. Hastanın sağlık ve psikolojik durumu uygun ise ameliyat uygulanabilir. Burun yapısından memnun olmayan kişiler, burun yapısı ve şekli bozuk olan kişiler, nefes alma sorunu yaşayan ve burun ameliyatı olmak isteyen kişiler piezo için uygun birer adaydır.

× WhatsApp