Piezo Burun Estetiği

Piezo Burun Estetiği

piezo-burun-estetigi

Kemik kesme ve biçimlendirme teknikleri arasında günümüzde en popüler uygulamalardan bir tanesi olan Piezo Burun Estetiği; 1980’li yıllarda keşfedilmiş ve cerrahlar tarafından uygulanmaya başlanmıştır.

Piezo Burun Estetiği yöntemindeki asıl amaç, 3 boyutlu ses titreşimlerini kullanarak kemiklere müdahale edebilmektir.

Bu aşamada, amacını en iyi şekilde yerine getiren bir operasyon olduğunu da atlamamak gerekmektedir. Burun estetiğinden korkan ve acı çekmek istemeyen birçok hasta öncelikli olarak bu yönteme rağbet göstermektedir.

Piezo Burun Estetiği, burun estetiği operasyonlarına uygun hastalar için çok sayıda avantajı ile beraber ve uygulanması da çok daha kolaydır.

Başarılı bir operasyon ile birlikte hayal edilen burun yapısına kavuşmak, Piezo Burun Estetiği ile oldukça kolay ve pratik şekilde sağlanabilmekte ve başarılı bir estetik cerrah seçimi ile birlikte sağlıklı bir burun yapısına kavuşulabilmektedir.

Piezo Burun Estetiği Avantajları Neler?

Burun estetiği ameliyatı ile ilgili hastaların duyduğu en büyük endişelerden bir tanesi hiç şüphesiz göz altı ve çevresinde oluşan morluklar ve beraberinde gelen şişliklerdir.

Burun bölgesine uygulanan baskı ve yapılan operasyon nedeniyle bu tür sorunların meydana gelmesi gayet normal bir durumdur. Ancak Piezo Burun Estetiği operasyonu ile birlikte bu durum az da olsa ortadan kalkıyor.

Bu işlem sayesinde morluk ve şişlikler operasyon sonrası çok daha belirgin olmayan bir halde karşımıza çıkar.

Piezo Burun Estetiği uygulamasının birçok avantajı bulunuyor. Piezo burun estetiği avantajlarından bazıları:

  • Morluk ve şişlikler, diğer operasyon türlerine nazaran daha azdır ve daha kısa sürede morluk ve şişlikler kendiliğinden ortadan kaybolur.
  • Kesi işlemleri istenilen hat üzerinden daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir ve bu sayede buruna şekil vermek de daha basit bir hal almaktadır.
  • İyileşme süreci çok daha hızlıdır ve bu süre zarfında oluşabilecek risk ve yan etkiler de diğer operasyonlara nazaran daha azdır.

Neden Piezo Burun Estetiği?

piezo-burun-estetigi-ameliyati

Rinoplasti ile en çok kıyaslanan operasyon modellerinden bir tanesi olan Piezo Burun Estetiği, sunduğu avantajlar nedeniyle hem hastalar hem de cerrahlar tarafından daha çok tercih ediliyor.

Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi buruna daha kolay şekil verilebiliyor olmasıdır. Rinoplastide yapılacak en küçük hatada daha sonra müdahale etmek çok daha zor olmaktadır.

Ancak piezo uygulamasında müdahale işlemi çok daha kolay bir hal almaktadır. Operasyon öncesi ameliyat sonrasında nasıl bir burun şeklinde sahip olacağınız da bilgisayar yardımı ile sizlere sunulacaktır.

Aklınıza takılan soru işaretlerini hekim ile paylaşmanızda fayda var çünkü bu tür operasyonlarda fiziksel hazırlık ile birlikte zihinsel hazırlık da büyük bir önem taşıyor.

Morluk Oluşumunun Nedenleri Nelerdir?

Yumuşak doku ile birlikte damarlar da bu operasyonda herhangi bir şekilde zarar görmemektedir. Bu detay, morluk ve şişlik oluşumunun bir nebze de olsa önüne geçmeyi sağlayan bir unsurdur.

Az da olsa oluşan morluklar görsel olarak hastayı rahatsız etmeyecektir ve Piezo Burun Estetiği operasyonun en büyük artılarından bir tanesi de budur.

Uygulanan baskı ve ilgili bölgede uzun süre çalışılması normal olarak hafif morlukları beraberinde getirecektir ancak bu sorun teşkil edecek bir boyuta ulaşmamaktadır.

20

Meslek Yılı

35

Uzmanlık Alanı

4500

Başarılı Operasyon

Sıkça Sorulan Sorular

Rinoplasti (Burun Ameliyatı) Nedir?
Rinoplasti Ağrılı Bir İşlem midir?
Rinoplasti Hazırlık Sürecinde Hastanın Görevleri Nelerdir?
Rinoplasti Sonrası Hasta Nasıl Hareket Edilmelidir?
Burundaki Kemik Eğriliği Ameliyatsız Giderilebilir mi?
Revizyon Burun Ameliyatı Nedir?
Revizyon Burun Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?
Revizyon Burun Estetiği ile Neler Yapılabilir?
Revizyon Burun Ameliyatı Ne Kadar Sürüyor?
Revizyon Burun Ameliyatı Sonrası Neler Yapılmalı?
Piezo Burun Estetiği Nedir?
Piezo Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?
Burunda Morluk Oluşumunun Nedenleri Nelerdir?
Neden Piezo Burun Estetiği?
Septoplasti Nedir?
Septoplasti Kimlere Yapılır?
Septum Kaynaklı Burun Tıkanıklığı Neden Yaşanır?
Septoplasti Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?
Septoplasti Ameliyatı Nasıl Uygulanır?
Septoplasti Ameliyatından Sonra Neler Yapılmalı?
Tamponsuz Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Tamponsuz Burun Estetiği Nedir?
Tamponsuz Rinoplastinin Diğer Ameliyatlardan Farkı Nedir?
Tamponsuz Burun Estetiği Kimlere Uygulanabilir?
Tamponsuz Burun Estetiği Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

× WhatsApp