Masseter Botoksu Nedir?

masseter-botoksu-nedir

Masseter Botoksu Nedir?

Masseter botoksu, masseter kasının bulunduğu yüzün alt kısmının inceltildiği estetik işlemlerden biridir. Massetter botoksu, yüzün alt kısmındaki şekil bozukluklarının iyileştirilmesi, daha estetik bir görünüm ile tekrar oluşturulması ile elde edilir.

Bu estetik işlem özellikle kadınların yüzünde erkeksi ve sert bir görünüme sebep olan kare yüz şekli küçültülerek daha orantılı bir yüz formu oluşturulmasını sağlar. Masseter kasının fazla büyük bir yapıda olması yalnızca estetik açıdan değil, fiziksel olarak konforsuz bir etkiye yol açar.

Bu kasın kuvvetli olduğu bireyler genellikle geceleri dişlerini sıkan kişilerdir ve buna bağlı ağrı ve dişlerde aşınma gibi problemleri de sıklıkla yaşarlar. Masseter botoksu bu durumun düzeltilmesi için en ideal işlemdir.

Masseter Botoksu Nasıl Etki Eder?

Botoks, en genel tanımıyla saflaştırılmış bir protein çeşididir. Kastaki aşırı kasılmaların tedavi edilmesi için uygulanan bir işlemdir. Botoks işleminde sinirlerin kasları uyardığı kavşaktaki aktivite bloke edilir.

Masseter Botoksu ile yapılan enjeksiyon kasları rahatlatır ve zamanla hacimlerini küçülterek  etki göstermektedir. Bu işlem kapsamında sorunlu bölgenin boyutları küçültülür ve nihayetinde daha küçük bir çene çizgisi elde edilerek daha kadınsı yüz hatları elde edilir.

Uygulama yapıldıktan sonra, birkaç hafta içerisinde daha dar ve şık bir yüz elde edilir. En ideal sonucu elde etmek için dört beş ay  aralıklarla tekrar uygulanması gerekmektedir.

masseter-botoksu-nedr

Masseter Botoksu Kimlere Uygulanır?

Masseter botoksu, çene şeklinden memnun olmayan kişiler için en ideal işlemlerin başında gelir. Özellikle genel sağlık durumu, botoks uygulamasına müsaade eden herkese uygulanabilmektedir.

Çenenin geniş ve kalın olması, özellikle kadınlar erkeksi bir yapıya ve erkeklerde kilolu bir görüntüye sebep olmaktadır. Bu gibi olumsuz durumlar botoks enjeksiyonu ile yüz şeklinin orantılı hale gelmesini sağlar. Hamile ya da emziren annelere uygulanması önerilmemektedir.

Masseter Botoksu Ne Kadar Sürer?

Masseteer botoksu yaklaşık olarak on dakikada tamamlanan, ağrısız ve acısız bir işlemdir. Uygulama yapıldıktan sonra kişi günlük hayata geri dönebilir. Çenenin tam şeklini alabilmesi ise bir ayı bulmaktadır.

Masseter botox, cerrahi bir uygulama değildir. Özellikle oldukça kolay ve ağrısız ameliyatsız estetik yöntemlerinden biridir. Botoks uygulaması ile yüzünüz incelir ve yeniden şekillenerek istenen estetik form kısa sürede elde edilir.