Whatsapp

Masonry (Alt) Without Sidebar

rinoplasti-oncesi-hazirlik-sureci

Rinoplasti Öncesi Hazırlık Süreci

Burun ameliyatından önceki hazırlık sürecinde doktor gerekli bilgilendirmeyi yapmaktadır. Genel olarak hastanın ameliyattan önceki 2 haftalık süreçte doktor bilgisi dışında ilaç kullanmaması gerekmektedir. Kronik rahatsızlıklar sebebiyle kullanılan ilaçlar varsa, hastanın doktor ile görüşme gerekmektedir.

rinoplasti-ile-ne-hedeflenir

Rinoplasti ile Ne Hedeflenir?

Burun, yüz yapısını belirleyen en önemli yapıdır. Burundaki şekil bozuklukları, estetik olarak kişide memnuniyetsizliklere yol açabilir. Bu durumun düzeltilmesi için de rinoplasti uygulanır.

rinoplasti-hakkinda-sikca-sorulan-sorular

Rinoplasti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır? Burun estetiği birçok durumla yapılabilir. Burun yapısındaki estetik olarak memnun olunmayan durumlar, kemer görünümü, burun düşüklüğü, burun ve alın arasındaki açıların düzeltilmesi, burun kırılmaları gibi durumlarda uygulanmaktadır. Bunun yanı...

rinoplasti-ameliyati-nasildir

Rinoplasti Ameliyatı Nasıldır?

Burun biçiminde değişiklik ya da düzeltme hedefiyle uygulanan cerrahi bir işlemdir. Burun estetik cerrahisi ya da burun estetiği olarak geçen rinoplasti ameliyatı, komplike bir operasyondur. Bundan dolayı da yalnızca alanında uzman hekimler tarafından uygulanmalıdır.

burun-ameliyati-sonrasi-surec-nasildir

Burun Ameliyatı Sonrası Süreç Nasıldır?

Burun ameliyatından sonra ilk 4-6 saat arasında soğuk kompres uygulanmaktadır. Gelişen tıbbi uygulamalar sayesinde burun ameliyatından sonrası süreç içerisinde hastaların yaşadığı morluk ve şişlik yan etkileri oldukça azalmaktadır.

burun-ameliyati-riskleri-nelerdir

Burun Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Cerrahi işlemler, anestezi altında uygulanır. Bu işlemlerin belirli riskleri de bulunur. Genel olarak; kanama, enfeksiyon ve anestezi etkileri burun ameliyatı operasyonlarında da söz konusudur.

korona-doneminde-burun-estetigi

Rinoplasti Sonrası Burun Şekli Bozulur mu?

Rinoplasti işleminde en önemli başarı kıstası, burun yapısının bir ömür boyu kendini korumasıdır. Hem şekil olarak hem de işlev olarak hastanın herhangi bir sorun yaşamaması gerekmektedir.

turkiyede-en-cok-yaptirilan-estetik-ameliyatlari

Estetik Burun Ameliyatı Pahalı mı?

Estetik burun ameliyatı, en çok talep gören operasyonların başında geliyor. Burun ameliyatı, günümüzde en çok başvurulan operasyon olsa da aslında en komplike ve dikkatli yapılması gereken işlemlerden biri.

estetik-dolgu-maddeleri

Rinoplasti Sonrası Süreç Nasıldır?

Burun estetiği, burun şekil yapısını ve nefes alma sorunlarını iyileştiren bir estetik operasyondur. Sağlık ve görünüm açısından gerekli olduğu zaman uygulanan rinoplasti, yüzün ortasına uygulanan bir operasyon olduğu için kişileri endişelendirebilmektedir.

rinoplasti-estetik-br-islem-mi

Rinoplasti Sonrası Nefes Alma Sorunları

Rinoplasti sonrası nefes alma sorunları en sık görülen problemlerin başında gelmektedir. Özellikle burun tıkanıklığı ya da burundan nefesi alamama problemleri gibi sorunlar ameliyat olan kişinin hayat kalitesini ve psikolojisini de etkileyen konuların başında gelmektedir.

rinoplasti-ameliyatlarinda-yas-siniri-var-midir

Rinoplasti Sonrası Ödemler Ne Zaman Geçer?

Rinoplasti operasyonu günümüzde en popüler estetik operasyon olmakla birlikte, hastaların beklentilerinin farklı olduğu ve iyileşme sürecinin değişkenlik gösterdiği bir operasyondur.

Rinoplasti Sonrası Süreç Nasıldır?

Burun estetiği, burun şekil yapısını ve nefes alma sorunlarını iyileştiren bir estetik operasyondur. Sağlık ve görünüm açısından gerekli olduğu zaman uygulanan rinoplasti, yüzün ortasına uygulanan bir operasyon olduğu için kişileri endişelendirebilmektedir.

rinoplasti-estetik-br-islem-mi

Rinoplasti Sonrası Burun Şekli Bozulur mu?

Burun şekli bir ömür boyu kendini koruması durumu rinoplasti işleminde en önemli başarı kıstasıdır. Hem şekil olarak hem de işlev olarak hastanın herhangi bir sorun yaşamaması gerekmektedir.

yapisal-rinoplasti-tekniği-nedir

Yapısal Rinoplasti Tekniği Nedir?

Yapısal rinoplasti , burun derisinin altında yeni bir yapı inşa etmek manasına gelmektedir. Yapısal rinoplasti tekniği ile öncelikli olarak burnun anatomik yapısı yeniden inşa edilerek, hatalı yerler düzeltilir.

rinoplasti-kalici-mi

Rinoplasti Kalıcı mı?

Rinoplasti, burun estetik operasyonlarına verilen genel bir isimdir. Burun estetiği ya da diğer bir ismi ile rinoplasti operasyonları kalıcı olması için uygulanan işlemleri ifade eder.

rinoplasti-estetik-bir-islem-mi

Rinoplasti Estetik Bir İşlem mi?

Burun estetiği, tıbbi literatürde rinoplasti olarak geçmektedir. Burun ameliyatı genel olarak oldukça komplike ve yalnızca deneyimli kişilerde uygulanması gereken bir estetik uygulamalıdır.

korona-doneminde-burun-estetigi

Korona Döneminde Burun Estetiği

Korona virüs salgını yalnızca Türkiye’yi değil, tüm dünyayı da etkisi altına aldı. Virüs salgını aşılar sayesinde şiddetini azaltmış olsa da tamamen geçmiş değil.

burun-kac-yasina-kadar-gelisir

Burun Kaç Yaşına Kadar Gelişir?

Burun estetiği operasyonlarının uygulanması için mutlaka burun yapısının gelişimini tamamlaması gerekmektedir. Burun ameliyatının 18 yaşından sonra yapılması genellikle en önerilen kıstastır.

burun-estetigi-fiyatlari-2021

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Burun estetiği günümüzde, hem Türkiye’de hem de dünyada en çok uygulanan estetik operasyonların başında gelir. Burun ameliyatları çok sık uygulansa da aslında en komplike estetik işlemlerden biridir.

sigaranin-burun-ameliyatlari-etkisi

Sigaranın Burun Ameliyatları Etkisi

Burun ameliyatları, günümüzde en sık uygulanan estetik işlemlerin başında gelmektedir. Burundaki şekil, işlev ve yapı bozukluklarının giderilmesi, sağlıklı nefes alma ve estetik memnuniyetsizliklerin iyileştirmesi için uygulanan bu cerrahi işlem, başarılı hekimler tarafından uygulandığında başarı...

rinoplasti-ile-hayal-ettiginiz-gorunume-kavusmak-cok-kolay

Rinoplasti ile Hayal Ettiğiniz Görünüme Kavuşmak

Rinoplasti daha yaygın bilinen ismi ile burun estetiği tüm dünya ve Türkiye’de en çok uygulanan estetik ameliyatların başında gelmektedir. Burun, yüzün tam ortasında olduğu için mevcut minik kusurlar dahi yüzün bütün güzellik oranının bozulmasına...

rinoplasti-ameliyatlarinda-yas-siniri-var-midir

Rinoplasti Ameliyatlarında Yaş Sınırı Var mıdır?

Burun ameliyatı, rinoplasti kişinin yüz güzelliği ve sağlıklı nefes alması için en kilit estetik operasyonların başında gelmektedir. Burnun yüz hatları arasında nasıl konumlandığı kişinin yüz ifadesini ve dolayısı ile tüm yüz güzelliğini belirlemektedir.

guzellik-cene-ve-burun-uyumunda-geciyor

Güzellik Çene ve Burun Uyumunda Geçiyor

Güzellik, her dönem değişen bir algı anlayışı… Aynı zamanda güzellik kavramı da her kişiye göre değişebiliyor. Ancak göze güzel gelen konular için algı, insanlık var olduğu süredir değişmiyor. Güzelliğin formülü de burun ve çene...

guzel-bir-burun-herkesin-hakki

Güzel Bir Burun Herkesin Hakkı

Güzel görünen ve sağlıklı şekilde nefes almaya imkan tanıyan bir burun yapısı herkesin hakkı. Burun şeklinden memnun olmayan kişiler, bu sebeple fotoğraf çektirmekten rahatsızlık duyabilir, kişisel ilişkilerinde çekingenlik yaşayabilir ve kendine güvenini kaybetmeye başlayabilir.

burun-ameliyati-ihtiyac-midir

Burun Ameliyatı İhtiyaç mıdır?

Burun ameliyatı, günümüzde en çok ihtiyaç duyulan operasyonların başında gelir. Yalnızca işlevsel sorunlarda değil, estetik görünüm anlamında da kişinin rahatsızlık duyması neticesinde oldukça büyük bir ihtiyaçtır.

gelisen-teknoloji-ve-burun-estetigi-ameliyatlari

Gelişen Teknoloji ve Burun Estetiği Ameliyatları

Teknolojinin gelişmesi tıbbi anlamda da çok daha konforlu ve başarılı operasyonların uygulanmasına olanak tanıyor. Burun estetiği, en eski estetik operasyonlardan biridir. Elbette teknoloji geliştikçe burun ameliyatı yöntemleri de gelişmekte ve değişmektedir.

burundan-nefes-alamazsak-neler-olur

Burundan Nefes Alamazsak Neler Olur?

Nefes almak, kişinin yaşamını sürdürebilmesi için en temel ihtiyaçların başında geliyor. Kaliteli nefes, kaliteli yaşam demektir. Peki burundan sağlıklı nefes alamama problemi nelere sebep olur? Organlarımızın işlevini nasıl etkiler?

rinoplasti-ameliyati-sonrasinda-yapmaniz-gerekenler

Rinoplasti Ameliyatı Sonrasında Yapmanız Gerekenler

Rinoplasti sonrası hastanın dikkat etmesi gerekenler, iyileşme sürecini doğrudan etkilemektedir. İyileşme sürecini hızlı şekilde tamamlamak ve burun yapısına zarar vermemek için hastaların bu konuda bilinçli davranması oldukça önemlidir.

ergenlikte-burun-estetigi-ameliyati

Ergenlikte Burun Estetiği Ameliyatı

Ergenlik dönemi, kişilerin burun yapısından en çok rahatlık duyduğu süreçtir. Büyüme döneminde burun da gelişmeye ve değişmeye başlar. Özellikle yüz yapısından önce gelişmesi sebebiyle yüz yapısından çok daha büyük durmaya başlar. Bundan dolayı da ergenlikte...

burun-estetigi-ameliyatlari-2020

Türkiye ve Dünyada Burun Estetiği Ameliyatları

Tüm dünyada en çok uygulanan estetik operasyonların başında burun estetiği (rinoplasti) ameliyatları gelmektedir. Burun yapısında doğumsal ya da sonradan meydana gelen bozulmalar, nefes alma problemleri dışında estetik kaygılar sebebiyle de burun ameliyatları oldukça sık...

burun-ameliyati-ile-birlikte-hangi-ameliyatlar-yapilabilir

Burun Ameliyatı (Rinoplasti) ile Birlikte Hangi Ameliyatlar Yapılabilir?

Burun estetiği (rinoplasti), Türkiye’de ve tüm dünyada en çok uygulanan estetik operasyonların başında geliyor. Yalnızca estetik sorunlar için değil, işlevsel bozukluklarda da burun estetiği ameliyatı en sık uygulanan operasyonlardan biri.

Burun Estetiği Ameliyatı Trendleri Değişiyor

Genellikle kendimizi iyi hissetmek ve estetik bir görünüme sahip olmak için burun estetiği ameliyatlarına başvursak da, burun ameliyatı olan insanların büyük bir bölümünün asıl amacı, yalnızca estetik görünümlü bir buruna sahip olmaktan çok daha...

Okul Sezonu Öncesinde Bademcik İltihaplanmasına Dikkat!

Yeni eğitim – öğretim dönemi başlıyor. Okulların açılması, çeşitli sağlık sorunlarını da beraberinde getirebiliyor. Bunlardan biri de okul çağındaki çocukların sıkça geçirdikleri hastalıklardan biri olan bademcik iltihabı.

Burun Estetiğinde Son Trendler | Piezo Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği olmayı düşünüyorsanız ya da bu konuya ilgi duyuyorsanız son dönemlerde  “Piezo Burun Estetiği”, “Piezo Rinoplasti” kavramlarını çokça duymuşsunuzdur. Belki de bir adım daha ileri gidip bir ya da bir kaç doktorla görüştünüz...

İdeal Dudaklar İçin Kalıcı Yöntem: Lip Lift (Dudak Kaldırma)

Hemen herkesin hayali, daha dolgun ve güzel dudaklara sahip olmak. Bunun için makyajdan dolgulara kadar pek çok yöntem uygulanıyor. Peki liplift dudak kaldırma işlemi ile dudaklarda daha kalıcı dolgunluğu ve güzelliği yakalamak mümkün mü?