korona-doneminde-burun-estetigi

Korona Döneminde Burun Estetiği

Korona virüs salgını yalnızca Türkiye’yi değil, tüm dünyayı da etkisi altına aldı. Virüs salgını aşılar sayesinde şiddetini azaltmış olsa da tamamen geçmiş değil.

Bundan dolayı da virüsten korunmak hala oldukça önemli. Pandemi döneminde gerekli tedbirleri alarak virüsten korunmak mümkün. Aynı zamanda bu dönemde estetik operasyonlar, tedavi amaçlı operasyonlar ya da teşhis ameliyatları uygulanabilir. Sağlık Bakanlığı ve bilim kurulu önerileri kapsamında alınacak önlemlere göre ameliyat uygulaması mümkündür. Pandemi döneminde estetik ameliyatlar güvenle uygulanabilir.

Rinoplasti ya da toplum arasında yaygın olarak bilinen ismi ile burun estetiği, yaygın olarak kişinin uyku kalitesinin düşmesine, halsizlik ve yorgunluk gibi olumsuzluklara sebep olmaktadır. Öte yandan kişinin solunumunun güçleşmesine yol açan yapısal bozuklukların varlığında da burun ameliyatı uygulanmaktadır. Yalnızca tıbbi gereklilikler değil, estetik açıdan olumsuzluklar ya da memnuniyetsizliklerde de burun ameliyatı uygulanabilir.

Kişilerin yüzü özellikle maske ile kapalı olduğundan ya da evden çalışma süreçlerinin devam etmesi sayesinde iyileşme süreci çok daha kısa sürede tamamlanıyor. Estetik ameliyatlar, korona döneminde oldukça artış gösterdi. Bunun başlıca sebebi ise ameliyatlardan sonraki iyileşme dönemi. Kişiler kendilerini maske ile ya da evde kalarak kolayca gizleyebiliyor.

korona-donemnde-burun-estetigi

Pandemi Döneminde Burun Ameliyatı Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Estetik ameliyat ya da cerrahi müdahale gerektirmeyen uygulamaları tercih edecek hastaların dikkat etmesi gereken bazı hususlar söz konusudur.

Şayet korona virüse karşı tedbir konusunda hala endişeliyseniz doktorunuz ile online görüşmeler yapabilirsiniz.

Bunun dışında dikkat etmeniz gereken konular ise:

  • Hastane ziyareti yapacağınız durumlarda mutlaka randevu alarak gitmeli ve randevu saatinize uyarak hareket etmelisiniz.
  • Hastane ziyaretlerinizi mutlaka maskeli ve sosyal mesafenizi koruyarak yapmanız gerekiyor.

Burun Ameliyatında Doktor Seçiminde Önemli Noktalar

Burun ameliyatında, operasyonun gerçekleşeceği hastane kadar operasyonu uygulayacak doktor seçimi de oldukça önemlidir. Korona virüs salgını kapsamında sertifikalı bir plastik cerrah seçmek oldukça önemlidir.

Güvenilir hastane koşullarında, sertifikalı estetik cerrahlar tarafından operasyonun uygulanması oldukça önemlidir. Operasyondan önce ve operasyondan sonra mutlaka güvenli ve hijyenik bir koşul söz konusu olduğuna emin olmak gerekmektedir.

× WhatsApp