jawline-nedir

Jawline (Çene Hattı) Nedir?

Jawline, günümüzün en popüler estetik işlemlerinin başında gelir. Jawline yani çene hattı, yüzün alt bölümünde, kontörü oluşturan kemik yapısına verilen isimdir.

Jawline çizgi hattı da çene ucundan başlar ve kulak memesinin ön kısmına dek devam eder. Keskin jawline çizgisi hem erkekler için hem de kadınlar için daha çekici ve estetik bir görüntü oluşmasını sağlar.

Keskin jawline hattı özellikle erkeklerde daha maskülen bir duruş oluşmasına destek olurken, jawline hattı silik ya da geride olan kişilerde daha tombul ve yaşlı bir görünüm oluşmasına sebep olur. Çenenin geri planda olması, çenenin yüz büyüklüğüne göre küçük olması durumunda gıdı ortaya çıkar.

jawline-nedr

Jawline (Çene Hattı) Dolgusu Nasıl Bir Görüntü Oluşturur?

Jawline dolgu işlemleri, çene hattının daha belirgin olmasını sağlar. Bu görüntü ile yüz hatları daha keskin ve daha şık bir görüntüye kavuşur.

Daha genç, daha enerjik ve daha çekici bir yüz hattı elde edilir. Jawline işlemleri çene yapısına göre çene ucuna, çene yan bölümlerine ya da çene çizgisine de yapılabilir. Uygulanan jawline işlemi yüzün tüm yapısında bir lift etkisi yaratarak genel bir gençleşme etkisi de oluşturmaktadır.

Özellikle çene yapısı doğuştan sorunlu olan ve asimetri söz konusu hastalarda oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Jawline ile beraber yüz hatları çok daha belirgin bir yapıya sahip olur.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Jawline dolgusu oldukça pratik bir uygulamalıdır. Alanında uzman ve profesyonel kişiler tarafından uygulandığında, hasta günlük hayatına aynı gün dönüş sağlayabilir.

Jawline dolgusu Hyaluronik asit maddesinden elde edilen dermal dolgu ile kısa süre içerisinde uygulanmaktadır.  Vücutta doğal olarak üretilen Hyaluronik asit, 30’lu yaşlardan itibaren azalmaya başladığı için yüzdeki yaşlanma etkileri hızlanmaya başlar. Bu da cildin elastikiyetinin azalmasına ve ciltte kırışıklar olmasına sebep olmaktadır.

Hyaluronik asit dolgusu cildi kısa sürede toplamaktadır. Bu işlem genel olarak yüzde lifting etkisi yaratır. Jawline dolgusu için önce anestezik etkili bir krem sürülür. Ardından acısız ve ağrısız bir işlem ile Hyaluronik asit dolgusu çeneye enjekte edilir. Uygulama ortalama 30 dakikada tamamlanmaktadır.