Gelişen Teknoloji ve Burun Estetiği Ameliyatları

gelisen-teknoloji-ve-burun-estetigi-ameliyatlari

Gelişen Teknoloji ve Burun Estetiği Ameliyatları

Teknolojinin gelişmesi tıbbi anlamda da çok daha konforlu ve başarılı operasyonların uygulanmasına olanak tanıyor. Burun estetiği, en eski estetik operasyonlardan biridir. Elbette teknoloji geliştikçe burun ameliyatı yöntemleri de gelişmekte ve değişmektedir.

Farklı burun sorunlarına yönelik olarak geliştirilen bu ameliyatlar sayesinde kişiye özel ve en konforlu yöntemler sunulur. Şayet hasta yalnızca burun ucundan şikayetçiyse bu durumda buna uygun ameliyat yöntemi kullanılması yeterli olacaktır. Geçmiş dönemlerde en ufak taleplerde bile açık burun ameliyatı yapılırken, günümüzde bu durum söz konusu değildir.

Açık burun estetiği nedir?

Açık burun ameliyatı, burundaki ciddi şekil ve işlev bozukluklarında hala en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Bunun sebebi ise özellikle iç yapısı bozuk hastalarda, açık ameliyat ile daha ciddi bir müdahale ortamı bulunabilir.

Açık burun ameliyatının uygulandığı durumlar ise:
·       Hastanın ileri derecede bozuk kemik eğrilikleri varsa,
·       Nefes alma sorununa yol açan ciddi travmalar varsa,
·       İkinci ya da üçüncü burun ameliyatlarında,
·       Kıkırdak problemlerinde açık burun estetiği uygulanmaktadır.

Kapalı burun ameliyatı yöntemi nedir?

Kapalı burun estetiği gelişen teknoloji ile farklı yöntemlerle uygulanabilmektedir. Özellikle hastanın iyileşme süreci kapalı yöntemde daha hızlı olmaktadır.

Bu rinoplasti yönteminde hastanın burun içinde ince kesiler uygulanmaktadır. Ameliyattan sonra iz kalma riski oldukça azdır. Bu ameliyat yönteminin uygulanması için burun yapısının buna izin vermesi gerekmektedir.

Let down tekniği burun estetiği nedir?gelisen-teknoloji-ve-burun-estetigi

Bu yöntemde hastaların doğal burun yapısı korunur. Hastanın burun sırtına herhangi bir zarar verilmeden, burundaki mevcut eğrilikler, kemik doku giderilir. Özellikle burun ucu problemlerinde hastanın ameliyatı minimum şekilde tamamlamasını sağlayacak yöntemlerden biridir.

Revizyon burun ameliyatı tekniği nedir?

Revizyon burun ameliyatı, ilk ameliyatları başarısız geçmiş olan ve sorunları devam eden kişilere uygulanan ameliyat yöntemidir. Hastanın özellikle burnunda kalıcı değişiklikler yapılmasını gerektiren operasyonların tamamıdır. Revizyon burun estetiklerinde tercih edilen doktor özellikle önemlidir.

Ameliyat sayıcı arttıkça başarı şansı düşer ve riskler artar. Bu durumu hastanın hissetmesini engelleyecek, en başarılı sonuçları maksimum verimle elde edilecek denli başarılı burun estetiği doktorları ile çalışmak oldukça önemlidir.

× WhatsApp