Estetik Burun Ameliyatı Pahalı mı?

turkiyede-en-cok-yaptirilan-estetik-ameliyatlari

Estetik Burun Ameliyatı Pahalı mı?

Estetik burun ameliyatı, en çok talep gören operasyonların başında geliyor. Burun ameliyatı, günümüzde en çok başvurulan operasyon olsa da aslında en komplike ve dikkatli yapılması gereken işlemlerden biri.

Bu alanda mutlaka deneyimli, bilgili ve iletişim kurabildiğiniz cerrahlar ile çalışmanız gerekiyor. Burun ameliyatı her doktor tarafından farklı yöntem ve teknik ile uygulandığı için operasyon bakiyesi de değişiyor.

estetik-burun-ameliyati-pahali-mii-2

Estetik Burun Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Estetik burun ameliyatı fiyatları, operasyonu olacağınız merkez ve merkezin bulunduğu konuma göre değişebiliyor. Bunun dışında fiyatları etkileyen faktörler:

  • Burun ameliyatı konusunda en önemli konu doktorun deneyimi ve başarılarıdır. Bunun dışında her doktorun uzmanlık alanı farklıdır. Bazı doktorlar özellikle burun ucu işlemlerinde başarılı iken, bazıları hem nefes alma hem estetik görüntü açısından uzmanlık alanına sahiptir. Bu gibi detaylar estetik burun ameliyatı için fiyatların belirlenmesine sebep olur.
  • Burun ameliyatının sebebi de fiyatları belirlemektedir. Bazı burun yapıları oldukça komplike ve daha ciddi işlemler gerektiren yapılara sahiptir. Bazı burunlar ise daha ufak dokunuşlara ihtiyaç duyar. Uygulanacak ameliyat tekniği, yapılacak işlemler ve burun yapısı fiyatları belirleyebilir.
  • Ameliyatı uygulayan ekibin hijyen konusundaki titizliği, ameliyatın uygulandığı alanın koşulları, kullanılan operasyon ekipmanları gibi birçok konu estetik burun ameliyatı fiyatlarını belirlemektedir.
  • Operasyon genellikle 4 saat sürmektedir. Bu süre burun yapısına göre uzayabilir ya da kısabilir. Uygulanan anestezi ve yapılan diğer tetkiklere göre de fiyatlar değişebilmektedir. Genel olarak 4 saatlik bir ortalamadan bahsedilebilir. Bunun yanı sıra burun estetiği ile beraber burun içinde bir deformite, sekonder cerrahi gibi işlemler uygulanacak ise, operasyon süresi 6-7 saate kadar sürebilmektedir.
  • Hastanın ilk burun ameliyatı ise, bu durumda fiyat burun yapısına ve uygulanacak işlemlere göre belirlenir. Ancak hastanın 2 ya da 3. Operasyonu ise bu durumda ameliyata dair riskler daha da artacağı için operasyon fiyatları da artacaktır. İlk burun ameliyatından memnun olmayan kişiler için ikinci ameliyat uygulamasına cerrah tarafından karar verilmesi önemlidir.
  • Fiyatlar konusunda en doğru bilgilendirme için muayene olduktan sonra hekiminiz ile görüşmeniz önemlidir.
× WhatsApp