Erkeklerde Burun Estetiği Ameliyatı

erkeklerde-burun-estetigi-ameliyati

Erkeklerde Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği hem kadınlara hem de erkeklere uygulanan bir estetik operasyondur. Burun estetiği ameliyatına yapılan başvuruların yüzde 50’sini erkekler oluşturmaktadır. Erkeklerde burun estetiği, kadınlarla aynı yapılır.

Ancak erkek burun ameliyatlarında burun daha doğal, güçlü ve erkeksi bir yapıya da sahip olmalı. Bu noktada oranlara özellikle dikkat edilmelidir. Erkek burun estetiğinde burnun sırtının düz inmesi ve ucunun orantılı şekilde kalkık olması gerekir.

Öte yandan üst dudak ile burnun açısı da ideal şekilde orantılı hale getirilmelidir. Bu açı erkekler için 90-95 derece olmaktadır.

Erkekler özellikle spor, dış ortam gibi sebeplerle burun yapısına daha çok darbe almaktadır. Bundan dolayı da burun yapısının bozulması sebebiyle erkek hastalar, burun ameliyatına daha çok ihtiyaç duymaktadır. Öte yandan genetik sebepler ya da darbe gibi sebepler dolayısı ile erkeklerde nefes alma problemleri ve horlama gibi sorunlar da sıkça görülmektedir.

Bunu şık, doğal ve işlevsel şekilde çözüme kavuşturmak için burun estetiğine başvurulmaktadır. Burun estetiği ameliyatı erkek hastalarda doğal, şık ve yüze en uygun şekilde yüksek başarı oranları ile uygulanmaktadır.

Erkeklerde Burun Estetiği Nasıl Uygulanır?erkeklerde-burun-estetiği

Erkeklerde burun estetiği için ilk olarak erkek burun yapısının analiz edilmesi gerekir. Burun yapısının özelliklerinin detaylandırılması gerekir.

Hastanın burun sırtı, burun ucu derici, burun kanatları, burun cildi gibi özelliklere göre en uygun ameliyat yöntemine karar verilir. Hastanın ameliyattan önce fotoğrafları birçok farklı açıdan çekilir. Ardından hastanın ameliyattan sonraki görüntüsü hastaya teknolojik olarak hazırlanarak gösterilir.

Bu sayede hasta korkmadan, ameliyattan sonra ne göreceğini bilerek ameliyata girebilir. Hastanın yüz yapısına ve yüz hatlarına en uygun şekilde iyileştirilecek olan burun yapısı sayesinde erkek hasta, hem doğal hem de şık bir burun yapısına sahip olabilmektedir.

Burun Ameliyatı Fiyatları

Burun ameliyatı fiyatları hastanın burun yapısına ve hastaya uygulanan tedavi yöntemlerine göre değişmektedir. Burun estetiği için ilk olarak hastanın talepleri, sorunları dinlenmektedir.

Yalnızca estetik amaçlarla uygulanan ameliyatların dışında ciddi sağlık problemlerinde de estetik ameliyat gereksinimi duyulur. Bu noktada uygulana tedavi yöntemleri farklıdır. Bundan dolayı da burun ameliyatı fiyatları değişmektedir.

× WhatsApp