erkekler-de-guzel-burun-istiyor

Erkekler de Güzel Burun İstiyor

Burun ameliyatı, Türkiye ve tüm dünya ülkelerinde en yaygın uygulanan estetik operasyonların başında gelmektedir. Estetik ameliyatlar hem erkek hem de kadınlara yaygın olarak uygulanmaktadır. Erkekler tarafından da en çok talep edilen estetik işlemlerin başında burun estetiği bulunmaktadır. Erkek hastalar nefes alma, horlama, verimsiz uyku, kronik yorgunluk gibi işlevsel problemleri daha yaygın yaşamakta ve ameliyata ihtiyaç duyabilmektedir.

Bunun ötesinde burun şekil bozuklukları sebebiyle yalnızca estetik amaçlı estetik operasyonlar için de başvuru yapabilmektedir. Erkek hastalara uygulanan burun estetiği operasyonunda uygulanan burun planı yüz hatlarına ve maskülen yapıya daha uygun bir burun yapısıdır.

Erkek hastalar için uygulanan burun ameliyatlarında, çene ve yüz hatlarına uygun, doğal ve daha erkeksi hatlara sahip burun yapısı uygulanmaktadır. Dışarıdan estetik olduğu anlaşılmayacak burun yapıları ile daha rahat nefes ve daha çekici yüz hatlarına sahip olmak mümkün. Burun ameliyatı teknikleri her iki cinsiyet için de aynıdır. İşlem genel anestezi altında uygulanır.

erkekler-de-guzel-burun-istyor

Erkekler ve Kadınlara Uygulanan Burun Estetiği Farkları Nelerdir?

Burun estetiğinde yapılan her plan kişiye özgü yapılır. Kişinin yüz hatlarına, göz ve burun çevresinin oranına, kulak ve çene arasındaki mesafeye gibi özel faktörler dikkate alınır. Genel olarak ise kadın ve erkek yüzündeki orantısal farklar, cinsiyet gereklilikleri gibi hususlar göz önünde bulundurularak plan yapılmaktadır. Bundan dolayı kadın ve erkek hastaya uygulanan burun planlaması farklıdır.

Erkek hastalara kalkık ve küçük burun yapılması, daha feminen bir görüntü oluşmasına yol açar. Genel olarak erkek burun yapısı için ucu kıvrık, çok kalkık ya da çok kavisli burunların yapılması söz konusu olmamaktadır. Erkek hastalar için en ideal burun yapısı ve burun ucu kalkıklık derecesi 90-95 derece olmaktadır.

Ayrıca erkeklerin burun cildi genelde daha kalın olduğundan bu durum göz önüne alınarak ameliyat planı yapılmalıdır. Erkek burun ameliyatı, kadınlara uygulanan işlemlerden daha hassastır. Tecrübe ve doktor vizyonu bu aşamada oldukça önemlidir. Erkek hastanın ameliyat sonrası memnuniyeti için rinoplastiyi uygulayacak doktorun mutlaka özenli şekilde seçilmesi gerekmektedir.

× WhatsApp