Ergenlikte Burun Estetiği Ameliyatı

ergenlikte-burun-estetigi-ameliyati

Ergenlikte Burun Estetiği Ameliyatı

Ergenlik dönemi, kişilerin burun yapısından en çok rahatlık duyduğu süreçtir. Büyüme döneminde burun da gelişmeye ve değişmeye başlar. Özellikle yüz yapısından önce gelişmesi sebebiyle yüz yapısından çok daha büyük durmaya başlar. Bundan dolayı da ergenlikte burun estetiği talepleri ortaya çıkar.

Şayet ciddi bir sağlık sorunu yoksa, genç hastaların 18 yaşını doldurmadan ameliyat olması önerilmez. Kemik yapısının oturması ve gelişmesinin tamamlanması önemlidir. Burun yapısı gelişmeye devam ederken ameliyat yaptıktan sonra burun şekli gene değişecektir.

Bu gibi durumlarda ameliyat yapılmaması gerekir. Kemik gelişimini tamamladığı tespit edilen, doktor tarafından onay verilen, sağlıklı herkese burun ameliyatı yapılabilir. Şayet genç hastanın yaşı 18’den küçükse ancak ciddi bir travma ya da darbe söz konusuysa bu durum doktor ameliyat için gerekli incelemeleri yapar ve muayeneden sonra burun ameliyatına karar verir.

Ergenlik Döneminde Burun Estetiği Yapılır mı?

ergenlikte burun estetigiErgenlik dönemi, en sancılı süreçlerden biridir. Vücut sürekli gelişmekte ve büyümektedir. Buna burun da dahildir. Özellikle burun, her geçen gün daha da büyümeye başlar. Aslında bu durum yüz yapısının oturmaya başlaması ile orantılı hale gelecektir. Bundan dolayı genç hastaların gelişimlerini tamamlamaları önemlidir. Kemik gelişimi tamamlanmış olan hastalar için burun estetiği rahatça uygulanabilir.

Ergenlikte burun estetiği operasyonları uygulanırken hastanın şikayetleri, burun yapısı, kıkırdak dokusu, hastanın yüz yapısı gibi tüm detaylara dikkat edilir. Burun estetiğini uygulayacak olan doktor tüm analizleri yaptıktan sonra hangi ameliyat yöntemini uygulayacağını da doğru şekilde tespit eder. Bu sayede başarılı bir ameliyat ve sağlıklı bir burun elde edilir.

İstanbul Burun Estetiği Doktorları Nasıl Seçilir?

Ergenlikte burun estetiği olmaya karar veren kişiler için en önemli adım doktor seçimidir. Doktorun doğru seçilmesi demek; sağlıklı nefes alan, şık ve doğal duran bir burun yapısıyla hayat kalitesini artırmak anlamına gelir. Bundan dolayı doktor seçerken eğitimine, deneyimine, vizyonuna ve iletişim kurma yetisine göre seçim yapmanız önemlidir.

Doktora merak ettiğiniz her şeyi sorduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir. Doktorun sorularınıza tatmin edici yanıtlar vermesi ve iletişim kurma konusunda da özenli olması tercih sebepleri arasında bulunmalıdır.

× WhatsApp