Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

elmacik-kemigi-dolgusu-nedir

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Elmacık kemiği dolgusu, yüzün daha genç, ışıltılı ve dinç görünmesini sağlayan bir işlemdir. Güzellik algısı belirli faktörlere göre ortaya çıkar. Orantılı ve genç bir yüz, güzellik algısının oluşmasını sağlar. Özellikle elmacık kemikleri çıkık, çene hattı belirgin ve üçgen bir yüz genç, çekici ve şık bir yüz yapısını oluşturmaktadır. Yaş ilerledikçe yüzdeki kemikler gibi bazı yapılar hacim kaybına uğrar ve dolgunluklar azalmaya başlar.

Bu durumda yüz yorgun ve yaşlı bir görüntü kazanmaya başlar. Bu görünüm kişiyi olduğundan yaşlı ve solgun gösterir. Bu durumun engellenmesi için de ameliyatsız şekilde elmacık kemiği dolgusu uygulanmaktadır.

elmacik-kemigi-dolgusu-nedr

Ameliyatsız Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Ameliyatsız elmacık kemiği dolgusu işleminde, sorunlu bölgelerin doldurulması için hyalüronik asit dolguları ya da yağ enjeksiyonu uygulanmaktadır. Elmacık kemiklerine uygulanan dolgular, o alanda gençleşme yaratır.

Aynı zamanda elmacık kemiklerine uygulanan dolgular, genel olarak yüzde doğal bir lifting etkisi de yaratmaktadır. Yanaklardaki kırışık görünümün azalmasına ve çöküntünün ortadan kalkmasına destek olur.

Bu sayede gençlik ile özdeşleşmiş olan yüz oval yapısı yeniden üçgen bir yapı olarak tekrar oluşturulur. Elmacık kemiği dolgusunda uygulanacak olan dozlar, yüz yapısına ve kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenmektedir.

Uygulama derin tabakaya hekim tarafından uygulanmaktadır.  Yanak ve elmacık kemiği bölgesine uygulanan dolgu işlemlerinin yüz yapısına uygun olması önemlidir. Doğru şekilde uygulanan elmacık kemiği dolgusu, yüzün orantısal harmonisini geri kazandırmaya destek olur. Doğal ve dinç bir görünüm elde edilmesi nihai hedeftir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

  • Elmacık kemiğine uygulanan dolgu işlemi bölgede dolgunluk oluşturmakla beraber yüzde lifting etkisi ile genel bir toparlanma da sağlamaktadır.
  • Elmacık kemiği hatları belirginleştirir. Bu özelliği ile yüze daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak da mümkün hale gelir.
  • Doku kaybı sebebiyle yanaklarda meydana gelen boşluklar ve çöküntüler doldurularak hacim kazandırmaya destek olur.
  • Çene ucuna doğru oluşan sarkmalar ve burun dudak arasındaki nazolabial çizgiler bu işlem ile onarılır.
  • Gözaltı morlukları ve çukurları elmacık kemiklerinin dolgunlaştırılması ile daha iyi hale getirilir böylece göz altı ışık dolgusu ihtiyacı azalır.
× WhatsApp