Dolgu ile Yepyeni Bir Görünüm Elde Edin

dolgu-ile-yepyeni-bir-gorunum-elde-edin

Dolgu ile Yepyeni Bir Görünüm Elde Edin

Dolgu uygulaması, bıçak altına yatmadan yepyeni ve taze bir görünüm kazanmanıza destek olan işlemlerin başında gelir. Dolgu işlemleri burun, dudak, çene, şakak ya da yanak gibi yüzün tamamına uygulanabilmektedir. Dolgu işlemleri, kalıcı operasyonlar değildir. Dolgu, uygulanan maddeye göre 1 ila 2 sene arasında kalıcı olabilmektedir.

Özellikle burun gibi hareketi kısıtlı alanlara uygulanan dolgu yöntemleri iki seneye kadar kalıcı olabilmektedir. Yüz dolgusu için tekrarlama süreci kişinin yüz ve deri yapısına bağlı olarak 8 ay ile 2 yıl  arasında olabilmektedir.

dolgu-ile-yepyeni-br-gorunum-elde-edin

Yüz Dolgusu Nedir?

Yüz dolgusu, hastaların memnun olmadıkları bölgeler ve alanlarda,  eriyebilen ve insan sağlığına dost maddeler ile uygulanan bir işlemdir. Görüntü anlamında bozukluklar, dolgu işlemleri ile giderilir.

Dolgu tedavisi; alanında başarılı bir hekim tarafından, doğru ekipmanlar ve doğru yöntem ile uygulandığında oldukça başarılı bir işlemdir. Kaş aralarına, alın çevresine, göz kenarlarına, dudak kenarlarına, burun çevresine, şakaklara, elmacık kemiklerine çeneye ve çene hattına dolgu işlemleri uygulanabilmektedir.

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu, bıçak altına yatmadan burun şeklini düzeltme işlemidir. Burun şeklinden memnun olmayan kişiler için enjeksiyon yolu ile hyaluronik asit içeren dolgular kullanılmaktadır.

Hyaluronik asit, vücudun ürettiği bir maddedir. Yaş ilerledikçe vücudun bu maddeyi üretme imkanı azalır. Yüz yapısını da tekrar gençleştirmek ve dinç tutmak adına burun dolgusu için hyaluronik asit kullanımı en sağlıklı ve başarılı uygulamadır.

Dolgu işlemi için kişinin burun yapısının, burun derisi yapısının, kıkırdak ve kemik yapısının uygun olup olmadığı doktor tarafından kontrol edildikten sonra burun dolgusu işlemi kısa sürede tamamlanmakta ve hasta hemen sonrasında günlük yaşantısına geri dönebilmektedir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu, dudak yapısının daha dolgun, daha genç ve daha şık görünmesini sağlayan bir işlemdir. Yaklaşık olarak 15 dakika içerisinde tamamlanan bu işlem, kısa sürede çok daha hoş bir yüz yapısının ortaya çıkmasına destek sağlamaktadır. Dudak dolgusu için günümüzde birçok dermal dolgu maddesi kullanılabilmektedir. Ancak en yaygını hyaluronik asit olmaktadır.

Hyaluronik asit, vücutta doğal olarak mevcut olan bir maddedir. İnsan sağlığı için herhangi bir zararı yoktur. Dudak hacmi, hyaluronik asit ile doğal olarak arttırılmaktadır.

× WhatsApp