Dermapen

Dermapen Nedir?

Dermapen, ciltteki hasarları gidermek için uygulanan en başarılı yöntemlerden biridir. Cilt yenileme açısından en başarılı yöntemlerden biri olan dermapen özellikle cilt çatlakları, geniş gözenekler ve skar tedavilerinde de uygulanmaktadır.

Akneler ve yara izleri için cildin kendini iyileştirmesine destek sağlayan bir teknik olan dermapen ile ciltteki yaşlı görünüme yol açan, kırışıklıklar ve sarkıklıklar giderilmektedir. Bu işlem mikroiğne sistemi ile uygulanmaktadır. Özellikle Amerika gibi ülkelerde en iyi ve başarılı cilt bakım yöntemi olarak bilinir.

Cildin üst tabakasına hasar vermeden ve cildi soymadan uygulanan bu yöntem sayesinde cildin genç ve yeni tabakası ortaya çıkmaktadır. Kişi, dermapen uygulamasından sonraki farkları işlemden hemen sonra görebilmektedir.

Dermapen Nasıl Uygulanır?

Dermapen uygulaması oldukça pratiktir. Kişinin cildinin işlemden önce temizlenmesi, uygulama başarısı için büyük önem taşımaktadır. Dermapen uygulamasında;

 • İlk olarak kişinin cildi derinlemesine temizlenir. Makyaj kalıntıları, kir, toz gibi istenmeyen unsurlar giderilir ve cilt tüm kirlerden arındırılır.
 • Ardından belirlenen bölgeye saf hyalüronik asit, mezoterapi ya da PRP uygulamaları yapılır.
 • Uygulama aşamasında ise ciltte birden fazla mikro kanal açılması sağlanır. Bu kanallar aracılığı ile titreşimli iğneleme yöntemi uygulanır.
 • Cilde giren mikro iğneler, cildin kendini iyileştirmesi için gereken mekanizmayı tetikler. Cildin kendini iyileştirme yetisi maksimuma çıkarak herhangi bir müdahale olmadan içerden iyileşme ve gençleşme başlar.
 • Dermapen uygulaması 20 ila 40 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Bu süreden sonra cilt daha yenilenmiş, daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Dermapen uygulamasında en önemli konuların başında bu işlemin yalnızca alanında uzman kişiler tarafından, streril kliniklerde yapılması gelmektedir. Aksi halde cilt yapısı hasar alabilir. Doğru tekniklerle, doğru ellerde yapılan dermapen uygulaması ile ilk seanstan itibaren değişimler görülür.

Dermapen Hangi Bölgelere Uygulanır?

Dermapen cildin birçok farklı bölgesine uygulanabilmektedir. Dermapen uygulanabilen bölgeler:

 • Alın,
 • Kaz ayakları,
 • Kaş çevresi,
 • Göz altı bölgesi,
 • Yanaklar,
 • Sivilce izleri,
 • Yara izi bölgeleri,
 • Üst dudak çizgisi,
 • Çene bölgesi,
 • Boyun,
 • El ve dekolte bölgesine uygulanabilmektedir.

Yüz çevresi dışında dermapen uygulaması çatlak tedavisinde, geniş gözenek sorunlarında, cilt skarlarında da kullanılmaktadır.

Burun tıkanıklığının en yaygın sebeplerinin başında septumun şekil bozukluğu gelmektedir. Olması gereken septum şekli; ince ve düzdür. Ancak septum çeşitli sebeplerle eğilebilir ve şeklinin bozulması söz konusu olabilir.

Bundan dolayı da nefes almak imkansız hale gelebilir.  Septumun burun tıkanıklığına yol açacak kadar şeklinin bozulduğu durumlarda Septoplasti ameliyatı önem teşkil etmektedir.

Dermapen Kaç Seans Uygulanmalı?

Dermapen uygulanması için hastanın cilt tipi ve cilt sorunları analiz edilmelidir. Buna en uygun seans sayısı doktor tarafından belirlenecektir. Genellikle minimum 4 seans uygulanması gerekmektedir. Hastanın cilt sorunlarına ve yapısına göre dermapen seans sayısına karar verilmesi en sağlıklısı olacaktır.

Dermapen Cilt için Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Dermapen doğal bir uygulamalıdır. Dışarıdan müdahale ile cildin kendini iyileştirmesi ve yenilemesi için destek sağlanır.

Bu sayede cilt kendini iyileştirmeye ve hasarlı bölgelerin altından yeni bir cilt yapısının ortaya çıkmasına destek sağlamaktadır. Dermapen uygulamasının en büyük avantajı ise ciltte leke ya da iz bırakmamasıdır. Bu sayede tüm cilt tipleri için uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Özellikle dermapen uygulamasında geleneksel lazer ile cilt güzelleştirme uygulamasından farklı olarak, deride ısı oluşmasına yol açmaz. Bu sayede deriyi soymadan ve hasar vermeden, içten yenilenmesine destek sağlar. Dermapen uygulaması oldukça başarılı bir cilt yenileme yöntemidir.

Ancak steril olmayan yerlerde uygulanması çok daha ciddi sonuçlara yol açar. Uygulamanın yalnızca klinik koşullarda, bu alanda uzman doktorlar tarafından uygulanması gerekmektedir. Uygulama ardından kesinlikle güneş ışığına direkt temasta bulunmamak gerekmektedir.

20

Meslek Yılı

35

Uzmanlık Alanı

4500

Başarılı Operasyon

× WhatsApp