Dermapen ile Gelen Güzellik

dermapen-ile-gelen-guzellik

Dermapen ile Gelen Güzellik

Dermapen, cildin sıkılaşmasını sağlayan en başarılı işlemlerin başında gelmektedir. Yaş ilerledikçe çeşitli faktörler sebebiyle genişleyen gözenekler, ince çizgiler, kırışıklıklar, ağız çevresindeki sigara çizgileri gibi istenmeyen durumların ortadan kaldırılması için dermapen yöntemi en iyi cilt gençleştirme tekniklerinin başında gelmektedir.

Dermapen aynı zamanda cildin gençleştirilmesi, akne ve suçiçeği gibi izlerin ortadan kaldırılması, çatlakların tedavisi için de yaygın şekilde tercih edilmektedir.  Dermapen uygulamasında cildin değerli üst tabakası epidermise zarar verilmez ve cilt soyulmaz. Mikro iğne sistemi ile uygulanan bu yöntem modern tıp ile birleştirilerek kişiye çok daha sağlıklı ve yenilenmiş cilt sunmaktadır.

Dermapen uygulaması, özellikle yüz, el ve boyun bölgelerinde uygulanan bir işlemdir. Yöntem tüm deri tipleri için uygundur. Bundan dolayı da boyun, kol içleri gibi bölgelerde de uygulanabilir.

dermapen-ile-gelen-guzellk

Dermapen Yöntemi Nasıl Uygulanıyor? 

Dermapen oldukça pratik bir şekilde uygulanmaktadır. Öncelikle cilt derinlemesine temizlenir ve ardından dezenfekte edilir. Dermapen cihazı cilde dik bir şekilde hızlıca girip çıkan oldukça ince iğneler ile uygulanır.

Bu iğneler sayesinde yüzde mikroskopik kanallar açılır. Bu hasarın onarılması için harekete geçen cilt, yeni cilt dokusunun oluşmasını sağlar ve sağlıklı cilt yapısı elde edilir. Uygulama ardından cilde yatıştırıcı maskeler uygulanır. Dermapen uygulaması ortalama olarak 40 dakika içerisinde tamamlanır.

Bu işlemden sonra cildin sıkılığı ve elastikiyeti de sağlanır. Cilt kolajen üretmeye başlar ve kan dolaşımı hızlanır. Dermapen işleminin dört hafta ara ile 4 seans uygulanması gerekmektedir.

Dermapenin Avantajları Nelerdir?

  • Dermapen uygun görülen sürelerde tekrarlanabilen bir işlemdir.
  • Yanık, leke ya da iz oluşma riski bulunmamaktadır.
  • Tüm deri tipleri için uygun bir işlemdir.
  • Lazer ile cilt gençleştirme uygulanamayan koyu tenli hastalar için de uygun bir sistemdir.
  • Boyun, kol içleri gibi bölgelerde de kolayca uygulanabilmektedir.
  • Dermapen cihazının tasarım avantajları sayesinde burun kenarı, göz çevresi, dudak çevresi gibi ulaşılması güç bölgelerin tedavi edilmesi mümkün olmaktadır.