Whatsapp

deneme

Doçent Dr. Ozan Seymen Sezen, 1970 yılında Ankara’da doğdu. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olarak tıp doktoru oldu. Evli ve bir kız çocuk babasıdır.

1996 yılında tıpta uzmanlık sınavını kazanarak Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi (KBB-BBC) İhtisasına başladı. Uzmanlık eğitimi sırasında kulak, burun, boğaz, boyun ve yüz bölgesinin anatomisi, hastalıkları ve cerrahisi hakkında çalışarak, tecrübe kazandı.1998 yılında  Amerika Birleşik Devletleri’nde  bu alanda ihtisas veren üniversiteler içinde en iyi eğitim programına sahip kliniklerden biri olarak kabul edilen Michigan Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB-BBC kliniğinde çalıştı.

2000 yılında uzmanlık eğitimini tamamlayarak, Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı oldu. 2001 yılında, halen çalışmakta olduğu Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1. KBB-BBC Kliniğinde Başasistanlık (Eğitici Uzman) görevine başladı. bu görevi sırasında sürekli olarak asistan doktorlara bilimsel, pratik ve cerrahi eğitim vermekte, bunun dışında  tıp fakültesi öğrencilerine de KBB-BBC dersleri ve pratik eğitimleri vermektedir.

2007 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ nde, ülkenin burun estetik cerrahisi ve yüz plastik cerrahisi alanındaki önde gelen cerrahlarından, burun estetik cerrahisi ve yüz plastik cerrahisi konusunda eğitim aldı.

2010 yılında kulak burun boğaz yeterlilik sınavını vererek yeterlilik belgesi aldı. 2012 yılında sınavlarını vererek kulak burun boğaz hastalıkları doçenti oldu. 2012 yılında yazılı ve sözlü sınavlar sonucunda Avrupa kulak burun boğaz baş ve boyun cerrahisi yeterlilik belgesini almaya hak kazandı.2014 yılında yüz plastik cerrahi okulu olarak adlandırılan 1 yıl süren yüz estetik cerrahis eğitimini tamamladı.

2013 yılında Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Kliniğine eğitim görevlisi olarak atanmıştır. Hastalarına daha iyi bir ortamda hizmet verebilmek amacıyla bu görevinden istifa ederek özel sektörde çalışmaya başladı.

Dr. Sezen’ in yerli ve uluslar arası Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi dergilerinde yayınlanmış bilimsel çalışmaları ve makaleleri bulunmaktadır.

Dr. Ozan Seymen Sezen, başta estetik burun cerrahisi olmak üzere yüz estetik ve plastik cerrahisi, horlama ve uyku apnesi cerrahisi ile özel olarak ilgilenmektedir. Mesleki kariyeri boyunca ortalama bir KBB uzmanının uyguladığının çok üzerinde endoskopik sinüs cerrahisi, horlama ve apne cerrahisi, burun estetiği (rinoplasti), ağız ve gırtlak kanseri cerrahisi ve kulak cerrahisi uygulamıştır.

Görevler

1993-1996
Dr.

S.B. Yalı Mahallesi S.O. İstanbul

1996-2000
Dr.Ar.Gör.

S.B. Dr.Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Kliniği, İstanbul

2001- 2013
Başasistan

S.B. Dr.Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Kliniği, İstanbul

2013-2014
Uzman Dr.

Özel Medient Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Kliniği, İstanbul.

2014-Halen
Uzman Dr.

Kendi Muayenehanesi