burun-seklinin-yuze-etkisi

Burun Şekli ve Yüze Etkisi

Burun, yüz ifadesini ve yüz yapısını direkt olarak etkileyen ve tüm yüz şeklini belirleyen en önemli yapıdır. Biriyle konuşurken ilk olarak dikkat çeken yapı burundur. Özellikle burun şekli kemerli olan erkek ya da kadın kişilerin burun ameliyatı ile diledikleri burun yapısına ulaşması sayesinde tüm yüz ifadesi değişmektedir.

Bazı durumlarda ufak dokunuşlar bile büyük farklılıklar yaratmaya etki etmektedir. Şayet eğri bir burun şekli, sol ve sağ taraftan görünüş tamamen farklı olacaktır.

Bu durumda da orantısız bir yüz şekli ortaya çıkacaktır. Kaşlarınız, gözleriniz ya da dudaklarınız ne kadar güzel ve orantılı olursa olsun, eğri bir burun tüm dengelerin bozulmasına yol açacaktır.

Aynı zamanda yüz yapısına göre daha büyük ya da çok daha küçük olan burunda olduğunuzdan daha yaşlı gözükmenize de yol açar. Bu gibi sebepler, burnun yüz şekline etkisinin oldukça büyük olmasına sebep olmaktadır.

Hangi Yüz Yapısına Hangi Burun Şekli?

Burun estetiği; burnun sağlıklı bir iç yapıya sahip olması ve yüz yapısına en uygun şekle sahip olması anlamına gelmektedir. Burun estetiğinde en önemli konu, her estetik olan kişinin aynı buruna sahip olması değildir.

Burun estetiğinde başarılı olan doktorlar, hastanın taleplerini dikkate alır ancak hastaya en yakışacak burunu da göstermektedir. Hastanın yüz şekli, kaşın burna ve gözlere oranı, çene yapısı ve genel olarak yüzün altın oranına en uygun, en ideal ve en gerçekçi burun yapısı oluşturulmalıdır.

Bu sayede hastanın göz, dudak, çene ve yüz güzelliği burnu ile bir ahenk içinde olur. Her kişinin yüz yapısı farklıdır. Yanaklar, burun ve dudak mesafesi, kaşların dudak yapısı ile orantısı gibi matematiksel bir vizyon ile hastanın yüz yapısına en çok yakışacak burun şekli gösterilir.

Elbette en ideal burun şekli için ameliyat koşulları, hastanın burun özellikleri ve kıkırdak yapısı da dikkate alınır. Bu sayede hastaya en çok yakışacak ve en gerçekçi burun yapısı oluşturulur. Hastanın taleplerine göre süreç üzerinden geçilerek, hastanın en güzel hali, maharetli ellerde ortaya çıkarılır.

× WhatsApp