burun-sekli-ve-kadinlar

Burun Şekli ve Kadınlar

Kadın ve erkeklerde yüz şeklinde belirgin farklar vardır. Burun şekli, diş yapısı, kaş yapısı gibi aslında ilk bakışta fark edilmeyen ancak cinsiyet farklılıklarını ortaya koyan bu detaylar, karşı cinsin güzel/yakışıklı olarak algılanmasını sağlar.

Burun ucu açısı, burun kenarları ve burun şekli oranları kadınlarda daha farklıdır. Genel olarak burun yapısından memnun olmayan kişiler, kendilerine olan güvende sarsılma hissetmektedir.

Fotoğraf çektirirken çekinme, rahatsız olma, gülerken ya da profilden konuşurken sürekli saklanma ihtiyacı gibi unsurlar, uzun vadede hayat kalitesini ve kendine olan saygıyı düşüren detaylardır. Bu sorunların çözümü için burun estetiği operasyonları günümüzde oldukça yüksek başarı oranları ile uygulanmaktadır.

Kadınlar için İdeal Burun Tasarımı

Kadınlarda burun ucu açısı 104 ve 108 derece arasında olmalıdır. Aynı zamanda burun kenarları da düz olmalıdır. Burun kavisi her yüz şekli için farklı gerekliliklere sahiptir. Bazı burunlar için düz yapı çok daha şık bir hava katarken, bazı burunlarda kavisli yapı elde edilmelidir.

Ancak kadınlardaki düz burun yapısı erkeklerde olduğu gibi tamamen düz olmamalıdır. Hafif bir kavis ve doğallık elde edilmelidir. Kişi için en ideal burun yapısına karar verirken ilk olarak hastanın görüntülerinin üç boyutlu şekilde tasarlanması gerekir.

Bu sayede cerrah, hastaya ameliyattan sonraki halini ameliyat olmadan önce göstermektedir. Bu sayede hasta ameliyattan sonra neler bekleyebileceği hakkında da fikir sahibi olacaktır.

Hangi Burun Ameliyatı Yöntemi Uygulanmalı?kadinlar-ve-burun-sekli

Burun estetiği, rinoplasti farklı yöntemlerle uygulanan operasyonların başında gelir. Hastanın burun yapısına ve sorunlarına göre uygun yönteme karar verilmesi gelir. Genellikle burun ameliyatlarında kapalı teknik ya da acısız burun estetiği yöntemleri uygulanmaktadır.

Ancak bazı çok sorunlu burunlarda açık ameliyat yöntemi daha doğru bir seçim olacaktır. Hangi burun estetiği yönteminin daha başarılı ve sağlıklı sonuçlar vereceğine cerrahın eğitimi, deneyimi ve vizyonuna göre karar verilmektedir.

Burun estetiği operasyonları genellikle 1-3 saat arasında sürmektedir. Süre, tamamen burun yapısına ve sorunlarına bağlıdır. Günümüz teknolojisinde başarılı cerrahlar tarafından uygulanan operasyonlarda herhangi bir morluk ya da ciddi ödemler meydana gelmez.

× WhatsApp