Barbaros Mahallesi, Ak Zambak Sokak, UpHill Tower, B Kule, Kat 13, Daire 74, Ataşehir - İstanbul
Menü

Septorinoplasti Nedir? Septorinoplasti Nasıl Yapılır?

Anasayfa / Septorinoplasti Nedir? Septorinoplasti Nasıl Yapılır?

Septorinoplasti Nedir?

 

Burun estetiği ile birlikte burun orta bölmesi eğriliklerinin düzeltilmesine septorinoplasti denir.

Çeşitli yayınlarda septorinoplasti adındaki bu ameliyat sadece rinoplasti adı ile anılmaktadır.

Aslında her rinoplasti ameliyatında septum denilen burun orta bölmesine,gerek düzeltme, gerekse ameliyatta gereken kıkırdağın elde edilmesi amacı ile müdale edilmektedir.Burun estetiği için başvuran hastaların çoğunda az Ya da çok septum eğrilikleri olmaktadır. Bu eğrilikler düzeltilerek hem güzel bir burun görünümüne hemde eğrilikler sebebiyle oluşan burun tıkanıklığı giderilerek rahat bir nefese kavuşulur.

Ameliyatta septuma müdahale edilmesi rinoplasti ameliyatının sıkıntılarını arttırmaz ve hastayı rahatsız edici bir etki yaratmaz. Ameliyat sonrası rinoplastide olduğu gibi ağrısız geçer.

Ameliyat çıkışında çok az şişlik ve morluk olsa bile 3 – 4 gün boyunca bunlar oluşabilir. 1.haftada azalır ve 15 günlük periyotta tamamen geçer. Silikon yapraklar 2 -3 gün yerinde bırakıldıktan sonra ağrısız bir şekilde çekilir. Uygun hastalarda ve silikon kullanılmasını dahi istemeyen kişilerde, yanlızca dikiş atılarak silikonlar kullanılmayabilir. Ameliyatın 1. haftasında burun sırtındaki alçı ve burun ucu dikişleri alınır, sonraki 1 hafta boyunca burun sırtına bantlama yapılır.

Septorinoplasti ameliyatı günümüzde gelişen teknikler sayesinde neredeyse ağrısız, istenmeyen durumların çok az ortaya çıktığı, hastaların daha güzel bir burun ve daha sağlıklı bir nefes almaya kavuştuğu, çoğu hastanın memnun olduğu bir ameliyattır.

Ameliyat süresince, hastanın karşılaşacağı sıkıntıların daha önceden anlatılarak, bunlara hazırlanması ve bu süreçte sıkıntıları birlikte gögüsleyecek bir hekimle yola çıkılması, sıkıntısız bir ameliyat süreci geçirmenizi sağlayacaktır.

SEPTOPLASTİ
RİNOPLASTİ
SEPTORİNOPLASTİ
BURUN ESTETİĞİ
Alt Çizgi
için uygun aday mısınız?
Online konsültasyon testini doldurun
cevabı istediğiniz şekilde
size gelsin
TESTE BAŞLA
Whatsapp