Burun Estetiği Sonrası Burun Ne Kadar Küçülür?

burun-estetigi-sonrasi-burun-ne-kadar-kuculur

Burun Estetiği Sonrası Burun Ne Kadar Küçülür?

Burun estetiği yalnızca burun yapısını küçültmek için uygulanmaz. Aynı zaman burun yapısı olması gerekenden küçük olan hastaların da burun şekli büyütülebilir, yeniden şekillendirilebilir.

Bu sebeple de ameliyattan önce hastanın bütün estetik endişeleri ve istekleri analiz edilir. Ardından bilgisayar ortamına aktarılır. Bilgisayar programları ile operasyon ardından meydana gelebilecek en yaklaşık burun estetiği şekli düzenlenerek hastaya gösterilir.

Hastanın talepleri dışında bir işlem gerçekleştirilmez. Bundan dolayı da operasyon ardından burnun küçülmesi ya da büyümesi gibi etkiler söz konusu olmaz. Burun operasyonlarında genel olarak burun kemikleri – burun iskeleti işlem görür.

Örnek vermek gerekirse kemerli burunlarda kemik törpülenme – kemik kesilme işlemleri uygulanır. Bu sebeple de burun yapısı önceki haline göre iskeleti küçültülmüş forma sokulur. Bu da direkt olarak törpülenen kemikler sebebiyle burnun daha küçük görünmesine yol açar.

burun-estetigi-sonrasi-burun-ne-kadar-kuculr
Burun Ameliyatında Deri Alınır mı?

Burun iskeletinin işlem gördüğü burun operasyonlarında, burun derisi burun iskeletine kıyasla daha bol bir yapıda kalabilir. Fakat deri adapte olma özelliğine sahiptir. Adaptasyon özellikleri sayesinde iyileşme evresi ilerledikçe olması gereken elastikiyete ve adaptasyona ulaşarak esas şeklini alır.

 

Bundan dolayı da burun derisi alınmaz. Yapılacak işlemler neticesinde hasta talep etmedikçe burun yapısı küçülmez. Yalnızca hasta talebi ve burun yapısı uygun ise burun küçültülür. Ne kadar küçülmesi gerektiği ise hekim tarafından hastaya da iletilir.

Burun Ameliyatından Sonra Burun Küçülür mü?

Hastalar burun ameliyatı sonra ilk olarak şiş ve ödem görecektir. Burun yapısı bundan dolayı da şiş ve büyük gözükür. Ancak iyileşme sürecinde, ilk 2 ay boyunca bu ödemler ve şişlikler hızla iyileşmeye başlar.

Burun en nihai şeklinde 2 sene sonunda olur. Ödemler ve şişlikler gittikten sonra burun yapısı daha küçük gibi gelebilir. Burnunu küçültmek istemeyen hiçbir hastaya isteği dışında burun küçültme işlemi uygulanması söz konusu değildir.

Her yüz şekline küçük bir burun yakışmayacağı gibi, her yüz yapısına da büyük bir burun yapısı tasarlanmaz. En ideal burun ameliyatı kişinin yüz hatlarına yakışan tasarımı yapmaktır.