Burun Ameliyatına Deneyimli Eller Gerek

burun-ameliyatina-deneyimli-eller-gerek

Burun Ameliyatına Deneyimli Eller Gerek

Yüz, insanlarla iletişimde yargıların oluşmasını sağlayan ve göze ilk çarpan bölgedir. Yüz bölgesinin ifadesini de belirleyen başlıca husus, burun yapısı ve burun konumudur. Burun yapısından memnun olmayan kişiler, kendine güvenini kaybetmeye başlayabilir, özellikle eğri ya da kemikli burun yapısına sahip olan kişiler dışarıya sinirli ya da yorgun bir enerji verebilir.

Bu sebeple kişinin doğru nefes alabildiği ve görüntüsünden memnun olduğu bir burun yapısına sahip olması hem estetik hem de psikolojik açıdan oldukça önemlidir.

Tıp alanında her geçen gün bir üst seviyeye çıkan tıbbi imkanlar ve yenilikçi yöntemlerin uygulanması sayesinde burun estetiği oldukça pratik şekilde başarı oranı yüksek olarak uygulanabilmektedir.

Rinoplasti olarak adlandırılan burun estetiği tekniklerinin tamamı hayat kalitesini artıran işlemdir. Burun ameliyatı, günümüzde en çok uygulanan estetik operasyondur. Bu denli yaygın uygulanması ve teknolojik imkanlar sayesinde kişinin iyileşme ve günlük hayata dönme süresinin azalması ameliyatın çok basit olduğu algısını yaratmaktadır.

Ameliyat; tıbbi imkanlar sayesinde oldukça konforlu şekilde tamamlansa da, burun ameliyatları en komplike operasyonların başında gelir. Yüz yapınızı tamamen etkileyen bir bölge olan burun ve burun çevresindeki hatalı en ufak işlem dahi yüz hatlarının ve ifadesinin değişmesine yol açabilir, burun iç yapısında nefes alma zorluklarının ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Bundan dolayı da ameliyatı uygulayacak cerrahın alanında ihtisas alanları, deneyimleri ve bu alandaki başarılı oldukça önemlidir.

burun-ameliyatina-deneymli-eller-gerek

Burun Ameliyatında Başarı için Doğru Cerrah Seçimi

Estetik ameliyatlarda nihai hedef; kişinin geri kalan hayatında mutlu ve sağlıklı olması ile beraber aynı bölge için ikinci bir estetik ameliyata ihtiyaç duymamasıdır.

Bunun için de hastasının sorunlarını anlayabilen ve buna uygun çözüm ve teknikleri sunabilen bir doktor ile çalışmak oldukça önem teşkil etmektedir. Burun ameliyatı da deneyim gerektiren operasyonların başında gelmektedir.

Burun Ameliyatında Doktor Seçimi

Burun ameliyatına karar vermeden önce doğru bir doktor ile çalıştığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Ameliyattan önce doktor ile sorunlarınızı ve beklentilerinizi detaylı şekilde konuştuğunuzdan emin olmanız oldukça önemli.

Deneyimli ve alanında uzman bir doktor, burun yapınız ile beklentilerinizin hangi oranda uyuştuğu hakkında açık olacak ve buna uygun çözümler sunacaktır.

× WhatsApp