Burun Ameliyatı (Rinoplasti) ile Birlikte Hangi Ameliyatlar Yapılabilir?

burun-ameliyati-ile-birlikte-hangi-ameliyatlar-yapilabilir

Burun Ameliyatı (Rinoplasti) ile Birlikte Hangi Ameliyatlar Yapılabilir?

Burun estetiği (rinoplasti), Türkiye’de ve tüm dünyada en çok uygulanan estetik operasyonların başında geliyor. Yalnızca estetik sorunlar için değil, işlevsel bozukluklarda da burun estetiği ameliyatı en sık uygulanan operasyonlardan biri.

Özellikle İstanbul burun ameliyatı (rinoplasti) konusunda en talepkar şehirlerimizin de başında geliyor. Burun ameliyatı için hasta ziyarete geldiğinde ilk olarak hastanın yüz oranları, yapısı ve hatları için fotoğraf çekimi yapılır. Bu fotoğraf çekimi, yüz hatlarının ve oranlarının analizi için oldukça önemlidir.

burun-estetigi-rinoplastiBu fotoğraflarda yapılan analizlerde bazı durumlarda orantısızlıklar, çene ya da yanak yapısında dengesizlikler tespit edilebilmektedir. Yüzük orantısının ayarlanması için diğer bölgelere de ufak dokunuşlar yapmak gerekebilmektedir. Bu gibi durumlarda, burun estetiği ameliyatı ile beraber farklı operasyonlar da eş zamanlı yapılabilir.

Bu sayede hastanın yeniden genel anestezi altında ameliyat olmasına gerek kalmadan, tek bir ameliyat içerisinde tüm uygulamalar tamamlanabilir. Özellikle burun estetiği ile beraber en çok uygulanan cerrahi operasyon kepçe kulak operasyonudur.

Burun Ameliyatı (Rinoplasti) ile Diğer Estetik Operasyonlar Nasıl Uygulanır?

Rinoplasti ile beraber özellikle çene, yanak, göz ya da kulak ile ilgili problemlerin de iyileştirilmesi sağlanabilmektedir. Hastanın burnu ne kadar ideal olursa olsun, orantı bakımından sorunlu olan bölge sebebiyle yüz güzelliğinin ortaya çıkması engellenebilir. Bundan dolayı da hastanın yüz yapısına göre çeşitli dokunuşlar yapılması gerekebilir.

Çene küçültme, dudak yapısının onarımı, kepçe kulak operasyonu gibi uygulamalar eş zamanlı yapılabilir. Şayet hasta meme küçültme ya da büyütme operasyonu da talep ediyorsa bu durumda ameliyat sırasında doktorun onayına göre uygulanabilir. Ancak burun estetiği doktorunun hastanın durumuna uygun olarak analizi doğru yapması ve aynı ameliyatta tüm estetik işlemlerin uygulanabileceğine onay vermesi gerekmektedir.

Burun Estetiği Doktoru Nasıl Seçilir?

Burun estetiği için doktor seçimi yaparken titiz olmak ve tüm araştırmaları yapmak gerekir. Bu alanda eğitimli, deneyimli, başarılı ve vizyon sahibi doktorlar ile çalışmak, hem işlevsel hem de estetik açıdan en tatmn edici sonuçların elde edilmesini sağlayacaktır. Doğru doktor seçimi, başarılı ameliyatın en önemli anahtarıdır.

× WhatsApp