Botoks Yaptırmaktan Korkmayın

botoks-yaptirmaktan-korkmayin

Botoks Yaptırmaktan Korkmayın

Botoks, günümüzde hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilen en yaygın estetik dokunuşların başında gelmektedir. Teknolojinin ilerlemesi ve tıbbi alandaki gelişmeler sayesinde de günlük bakım rutinine giren pratik bir işlem haline gelmiştir. Uygulanan minik botoks dokunuşları ile, mimiklerinizi kaybetmeden ve dışarıdan hiçbir şekilde anlaşılmadan botoks uygulamaları başarılı şekilde tamamlanmaktadır. Botoks, uzman kişiler tarafından bilinçli ve doğru malzemeler ile uygulandığında çok başarılı bir güzellik dokunuşudur.

Kalıcı bir işlem değildir. Uygulama alanı, uygulanan bölgenin yapısı ve botoks miktarına göre kalıcılığı dört ila altı ay arasında değişmektedir. Botoks, oldukça uzun zamandır tıbbi tedavi amacıyla özellikle nörolojik sağlık sorunlarında da kullanılan bir işlemdir. Yalnızca estetik amaçlarla değil; terleme, nörolojik sorunlar ve kilo kontrolü için de kullanılmaktadır.

botks-yaptirmaktan-korkmayinBotoks Nasıl Uygulanır?

Botoks, enjeksiyon aracılığı ile uygulanan bir işlemdir. Kırışıklıkların giderilmesi amacıyla uygulanıyorsa sorunlu bölgeye lokal anestezi aracılığıyla uygulanır. Gerekli hazırlıkların tamamlanması ardından kasların içerisine uygun miktarda enjeksiyon sağlanır. Yaklaşık olarak 15 dakika gibi bir sürede botoks işlemi tamamlanır.

Etkisi Ne Kadar Sürer?

Botoksun uygulandığı bölgeye göre  etkisi değişmektedir. İlacın cilt altına enjekte edilmesinden sonra etkisi 2 gün içinde başlar. Yaklaşık dört ay sonra bu etki yavaş yavaş azalmaya başlar. Kişinin yüz yapısına ve yüz kaslarını kullanma durumuna göre altı aydan sonra etkiler tamamen kaybolur. Etki süresi uygulanan botoks miktarına ve bölgeye göre de kişiden kişiye göre değişebilmektedir.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Botoks alın bölgesine, kaş arasına, düşük kaş sorunlarında kaşların kaldırılması için uygulanabilir. Bunun dışında göz çevresinde, kaz ayaklarında, düşük göz yapısında, yüzdeki derin kırışıklıklarda, dudak kenarlarında, burun kökünde ve dudak çizgilerinde botoks uygulaması yapılabilmektedir.

Boyun bölgesinde yer alan derin ve dağınık şekilde konumlanmış olan kırışıklıklar ve yanaklardaki sarkmalar için de botoks işlemi uygulanabilmektedir. Botoks uygulamasının yalnızca bu alanda eğitim almış kişiler tarafından uygulanması gerekmektedir.